Marketing Festival spustil první opravdu personalizovanou videokampaň

13. 11. 2018 | Petr MichlPři příležitosti vyhlášení výsledků soutěže WebTop100  pro rok 2019 si připomínáme počin, který získal ocenění Nejlepší mailingová kampaň, textem, co jsme o ní napsali v den jejího spuštění. 

Marketing Festival, jedna z nejprestižnějších oborových akcí v Evropě, udělal 10. října 2018 něco nečekaného: tisícům účastníkům minulých ročníků konference poslal e-mail s na míru konkrétního adresáta šitým videem. Jde o posun možností personalizace, který by vám neměl uniknout, i když jste ho ve svém inboxu nenašli.   

Ve videu zve zakladatel konference Jindřich Fáborský na další ročník, který se uskuteční 20. až 22. března 2019 v Praze a setká se na něm přes 2000 odborníků převážně na digitální marketing. Vložené video je však unikátní pro každého návštěvníka, který v minulosti navštívil některý z 5 ročníků Marketing Festivalu. Působí tak, jako by ho zakladatel konference Jindřich Fáborský nahrál jen a pouze pro něj. Ve skutečnosti však Marketing Festival jako první využil novou platformu pro tvorbu personalizovaných videí — Motionlab. Na ukázku videa se podívejte níže, kompletní landing page newsletteru adresovaného autorovi článku naleznete zde.

Jindřich Fáborský ke kampani dodává:

Marketing Festival je postavený na kvalitě. Naši účastníci od nás očekávají jen to nejlepší, co se týče programu, služeb, parties ale i samotné komunikace akce. Dnešní videopozvánky snad tato očekávání ještě mnohokrát předčí. Kvůli Marketing Festivalu mám projeté snad všechny velké světové konference a nic podobného jsem neviděl, jsme prostě první. Taková úroveň personalizace videoobsahu nebyla až do teď technicky možná.

Zatímco oslovení v mailu nebo doporučení produktu na webu je v marketingu běžnou praktikou, videu se personalizace dodnes vyhýbala. Technickým řešením, díky kterému je možné personalizovaný videoobsah škálovat je Motionlab, nová aplikace vyvíjená studiem Motionhouse, které se zaměřuje hlavně na videoprodukci, motion design a animace. Oficiálně byl Motionlab představen v létě na konferenci DOTS, Marketing Festival však je první reálnou kampaní. A rozhodně ne poslední, i díky spolupráci s Microsoftem už nyní s Motionlab připravuje své kampaně několik předních hráčů v oblasti financí, e-commerce a retailu.

Ve videu se pracuje s dynamickými scénami, voiceoverem, texty a obrázky. Každé video se mění podle toho, na kterých ročnících Marketing Festivalu tento účastník byl. Personalizovat dokáže Motionlab mnoho dalších atributů, například v demu jsou proměnnými jméno, mapa bydliště nebo zakoupený výrobek. Kdyby naše produkce takové množství personalizovaných videí připravovala ručně bez použití Motionlabu, zabralo by to desítky tisíc hodin,” dodává Filip Koubek, jeden ze zakladatelů studia Motionhouse a platformy Motionlab.

Na kampani se podíleli i někteří z řečníků Marketing Festivalu, například světoznámý behaviorální ekonom Dan Ariely, kreativní dynamit Michal Pastier nebo odborník na použitelnost webů, Jan Řezáč. Mezi další řečníky patří jeden z nejlepších profesorů marketingu Mark Ritson, Christopher Wylie, který odhalil ilegální aktivity firmy Cambridge Analytika, či expert na SEO Wil Reynolds. Personalizované video tak má v sobě vstupy od odborníků, kteří by pravděpodobně mohli oslovit konkrétní osobnost. Právě tímto slovem jsou totiž minulí návštěvníci festivalu pozváni. Na Marketing Festivalu to není jen o lidech na pódiu, ale i o marketérech v publiku a příležitostech k jejich vzájemné komunikaci.

Toto polechtání na egu evidentně funguje i u uznávaných marketérů, včetně těch se specializací na e-mailing. Nadšené ovace za newsletter lidé obvykle po obdržení newsletteru na své sociální sítě nedávají. Tentokrát je to ale jiné.


Marketing Festival se koná v Kongresovém centru v Praze dne 22. března 2019. Téměř rok dopředu, v první den prodeje 15. května vstupenku zakoupilo přes 1 200 lidí. Po tomto mailingu jich pravděpodobně velké množství přibude. Personalizované pohlazení ega potěšilo ty, co si lístek zakoupili, a pro ty, co ne, je to velmi dobré připomenutí, že marketingové know-how mohou nabrat právě na této akci.


Tip redakce: 

Výše můžete vidět jednu z dalších ukázek personalizovaných videí. Dle Filipa Koubka z Motionlab, který připravil kampaň Marketing Festivalu, to je nicméně nedostatečná forma. Jak by to mělo vypadat lépe? To zjistíte v článku Co jsou personalizovaná videa a jak k nim přistupovat

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: