Marketingová kampaň ČSSD ztrácí integritu

10. 5. 2010 | TMJ
Marketingová kampaň ČSSD, která pravděpodobně stojí jak za úspěchem strany ve volbách do krajských zastupitelstev, tak za růstem preferencí sociálních demokratů, může být právem považovanána za jednu z nejefektivnějších, kterou český politický marketing má. Jak však upozorňují někteří odborníci, džbánu, se kterým se tak dlouho chodilo pro vodu, se začíná chvět ucho.

Oranžový motorák ČSSD, zdroj: archiv

Marketingová kampaň ČSSD, která pravděpodobně stojí jak za úspěchem strany ve volbách do krajských zastupitelstev, tak za růstem preferencí sociálních demokratů, může být právem považovanána za jednu z nejefektivnějších, kterou český politický marketing má.
Jak však upozorňují někteří odborníci, džbánu, se kterým se tak dlouho chodilo pro vodu, se začíná chvět ucho.
"Hlavní problém vidím především v nekonzistenci toho, co deklaruje kampaň a toho, co tvrdí samotní představitelé ČSSD," uvádí politoložka Tereza Štíchová. Ostatně strana tento problém údajně vnímá sama - Bohuslav Sobotka dokonce prohlásil, že strana trpí určitou "marektingovou neukázněností". A má pravdu.
Nejčítankovější případ - to, co ČSSD vydává v televizní debatě za mimořádný příspěvek k důchodu, nazývá na billboardech 13. důchodem, přestože posléze se od podobného označení distancuje. Ostatně ČSSD často odsoudí vlastní populistickou kampaň s tím, že se jedná o pouhé marketingové šálení.
"Lidé si to začínají uvědomovat," tvrdí Štíchová. "Samozřejmě to nepovede k výraznému snížení preferencí, ale pravděpodobně bude tato strategie znehodnocena pro příští použití." Podle Štíchové by teď jedinou snahou ČSSD mělo být, aby si neprotiřečila se základními body kampaně. Dosáhnout toho má lepší komunikací s volebním týmem, který v současnosti pracuje nezávisle na představitelích strany.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: