McDonald's přišel s obalem svého menu, který lze přeměnit na stůl

9. 6. 2023 | Petr Michl
Na Milan Design Week bývá tak narváno, že lidé jedí, kde se dá – klidně i na zemi. McDonald's ve spolupráci s Leo Burnett Italy ovšem vytvořil způsob, jak jste si mohli objednat menu v krabici, která se přeměnila v konferenční stolek.

Když se v Miláně koná věhlasný Design Week, není ve městě k hnutí. A o to víc to platí pro místa, kde byste se mohli najíst. Na tradiční italské restaurace rovnou zapomeňte, problém je sehnat stůl i v McDonald's. A právě tento fast-foodový řetězec vzal daný stav jako designovou výzvu.

Speciálně u příležitosti letošního Design Weeku připravil menu podávané v krabici, která se snadno změní stolek. Nese jméno TableToGo a využívá i typický prvek pro Milán, žlutobílé sloupky, které oddělují na mnoha místech chodník od vozovky. Právě na ně jde TableToGo nasadit a jako celek pak vytvoří klasický konferenční stolek. Tento je ovšem plně recyklovatelný.

McDonald's se nicméně nezaměřil jen na inovativní obal jídla, ale také na jeho distribuci. Právě na zmíněných sloupcích byl umístěn QR kód, který nasměroval hladové milovníky designu po oskenování do aplikace McDonald's. Z ní si šlo objednat dané menu ke konkrétnímu sloupku. Stůl i s jídlem tedy s pomocí kurýra přišel přímo za vámi.

 

Neta Ben-Tovim, kreativní ředitelka a vedoucí designu v agentuře Leo Burnett Italy, která za inovací stojí, k tomu uvedla:

„Design je nejlepší, když dokáže vyřešit problémy jednoduše a esteticky, zjednodušit a zlepšit životy lidí. Navrhli jsme a vyvinuli TableToGo na základě této ambice a jsme hrdí na to, že se používá a přináší úsměvy a zvědavost těm, kteří jej používají.“

Zdroj: Leo Burnett Italy


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: