Melanom nehrozí jen na sluníčku, ale už i na sociálních sítích

26. 4. 2016 | Jakub Hort
Opalujete se rádi na sluníčku? Tak v tom případě by se mohlo stát, že vám příští příspěvek z pláže olajkuje melanom.

Melanom je v Austrálii nejvíce smrtelný nádor pro lidi ve věku 15 až 30 let a ročně na něj zemře až 1 500 obyvatel. První cenu v kategorii „For Good“ na festivalu Spikes Asia si odnesla kampaň „Melanoma likes me, která o tomto zhoubném nádoru šíří informace velmi neobvyklou cestou.

Jak už samotný název kampaně napovídá, tak hlavním médiem se staly sociální sítě, především Instagram. Pod účtem melanoma vkládala organizace Melanoma Patiens Australia zprávy pod příspěvky, které nalezla díky hashtagům nebo lokacím, ve kterých byly fotografie pořízeny.

Neočekávanou zprávu od melanomu dostaly miliony lidí přesně ve chvíli, kdy byla jejich kůže nejvíce zranitelná. Například na příspěvek s popiskem: „Skvělý den! #zabijáckésurfování“, dostala uživatelka od melanomu odpověď: „Skvělý den i pro mě! #zabijácképočasí.“ Každý si tak mohl ve správný čas a na správném místě uvědomit svoji lehkovážnost a začít se proti této formě nádoru chránit. Uživatelé, kteří dostali zprávu, byli samozřejmě také informováni o tom, jak mateřská znaménka kontrolovat a kde vyhledávat případnou pomoc.


Pomocí jednoduchého algoritm
u, který stál pár set dolarů, dostalo zprávu o možnosti lépe se chránit proti melanomu přes 2 miliony lidí. Jednoduchostí a důvtipem tak vznikla kampaň, která vybočuje z řady a informuje o problému, který by nikdo neměl ignorovat.

,

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: