Meta vylepšuje Facebook Reels a prodlužuje je až na 90 vteřin

8. 3. 2023 | Petr Michl
Reels na Facebooku budou až o půl minutu delší. Navíc nově usnadňují sdílení vzpomínek (s výročím „on this day“), synchronizaci hudby k pohybům ve videu i kopírování trendujících klipů díky šablonám.

Už víc než rok jsou Reels nejvíce propagovaným formátem na Instagramu i Facebooku a Meta nehodlá v jejich preferenci ustat. Nyní přichází s řadou novinek přímo pro Facebook.

Prodloužená délka

Někdejší krátký videoformát se nám neustále prodlužuje. Jde o kopírku TikToku, kde už mohou mít videa 10 minut. Tak daleko v Meta ještě nejsou, ale natahují nyní stopáž o další půlminutu na 90 vteřin.


Další možnost umístění vzpomínek

Připomínání obsahu, který jste ve stejný den sdíleli v minulých letech, je funkcí, která dělá denně radost stovkám milionů lidí. Vzpomínku „On this day“ můžete nyní sdílet jako příspěvek, nově to ale půjde i v podobě Reels.  


Buďte v rytmu

Jednou z oblíbených funkcí TikToku je to, že dokáže vaše video automaticky sladit s rytmem vámi vybrané hudby. To samé nyní bude i u Reels s funkcí nazvanou Grooves. Pohyby ve videu tak nebudou mimo rytmus.

 

 

Šablony Reels

Šablony, které dovolí lidem snadno kopírovat aktuálně trendující styly Reels, byly již dostupné na Instagramu. Nyní se přesouvají i na Facebook.

Dovolí vám „frame by frame“ okopírovat jiný Reel, který se vám líbí, s tím, že vám přímo nabídne časy, kdy byste měli dodat vlastní fotky či videa, abyste dosáhli stejného střihu apod.

 

Níže naleznete video, které všechny nové funkce shrnuje.

Reels a jejich doporučování ve feedu algoritmem nehledě na to, koho a co sledujete, je předmětem určité kontroverze. Na Instagramu jeho CEO Adam Mosseri i vzal částečnou zpátečku a začal ve feedu ukazovat více fotografie uživatelů. To ovšem nic nemění na tom, že Meta v Reels a jejich AI doporučování napodobující TikTok věří. Čas strávený na Facebooku i Instagramu se totiž dle výsledků z poslední kvartální zprávy Meta mírně zvyšuje.

Tip redakce

Facebook se vrací do hry. Počet měsíčně aktivních uživatelů se ve 4. kvartále 2022 zvýšil meziročně o 4 % na 2,96 miliardy lidí, jež tráví na platformě více času. Obrat Meta o hodnotě 32,3 miliard dolarů překonal očekávání analytiků a vystřelil akcie o celou pětinu výše.

 

Štítky dokumentu: Facebook Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: