Microsoft útočí v nové TV reklamě na Apple. A kupodivu vyhrává

29. 7. 2014 | Petr Michl

Vzájemné škorpení mezi společnostmi Apple a Microsoft v reklamách má už poměrně dlouhou tradici. Obvykle z toho vyjde lépe Apple, tentokrát je ale vítěz na druhé straně. Microsoft ve své nové televizní reklamě přímo srovnává svého hlasového asistenta Cortana se Siri.

Siri je prezentována ve spojení s iPhonem 5S, Cortana z low-endovým smartphonem Lumia 635. Žádosti na Cortanu se týkají lidí a míst, tedy těch oblastí, které Siri dosud neumí  tak dobře zpracovat. Cortana dokáže připomenout, abyste nezapomněli říct: „Štastné výročí," až budete příště mluvit s manželkou. Navíc v momentě, kdy se budete pohybovat v blízkosti květinářství, vás může systém upozornit i na to, že máte koupit růže.

Cortana je dostupná od verze operačního systému Windows Phone 8.1. Ze svojí podstaty je mixem beroucí si to dobré z hlasových asistentů Siri i Google Now. Svoji převahu posiluje Cortana závěrečnou hláškou: Tomu říkám chytrý telefon."  V jistém ohledu budiž Microsoftu toto malé vítězství přáno. S aktualizací nového OS Applu iOS8 by měla Siri svého konkurenta minimálně dohnat.

Zdroj: TechCrunch


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: