Ministerstvo chce pomoci propagovat regionální potraviny

31. 1. 2011 | ČTK
Stát hodlá podle deníku E15 více apelovat na občany, aby ve vyšší míře kupovali regionální potraviny, a podpořili tak tuzemské producenty. Ministerstvo zemědělství proto začalo v pátek hledat firmu, která natočí třináctidílný cyklus propagující projekt Regionální potraviny a zajistí jeho vysílání v některé z celoplošných televizí.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Stát hodlá podle deníku E15 více apelovat na občany, aby ve vyšší míře kupovali regionální potraviny, a podpořili tak tuzemské producenty. Ministerstvo zemědělství proto začalo v pátek hledat firmu, která natočí třináctidílný cyklus propagující projekt Regionální potraviny a zajistí jeho vysílání v některé z celoplošných televizí. Předpokládaná cena zakázky je téměř dva miliony korun bez DPH, informuje dnešní E15.

"Televizní cyklus bude mít za cíl představit projekt Regionální potravina, upozornit na výhody spotřeby regionálních potravin a také prezentovat vybrané oceněné produkty a jejich výrobce," uvedlo ministerstvo v zadání zakázky. Každý díl, který potrvá deset minut, bude doplněn informacemi o cestovním ruchu v daném kraji a o tamních kulinářských specialitách. E15 píše, že natáčet by se mělo ve 13 krajích, ne v Praze.

Podle zadání ministerstva zemědělství je možné využít i formát nějakého stávajícího pořadu s plným product placementem, tedy formou reklamy, při níž jsou do pořadů umisťovány výrobky firem, které si to zaplatí. Pokud cyklus vznikne, měl by se v některé z celostátních televizí objevit minimálně dvakrát, a to nejpozději do 15. prosince, informuje E15.

Na projekt Regionální potravina, který se loni uskutečnil poprvé, stát vynaložil zhruba 50 milionů korun. Cílem bylo zvýšit nákup potravin od malých a středních domácích výrobců. V loňském roce toto ocenění získalo 71 z 943 přihlášených výrobků. E15 píše, že podpora státu tuzemským výrobcům je jednou z možností, jak podpořit potravinářské i zemědělské podniky v době, kdy stát šetří, omezuje část výdajů na zemědělství a také usiluje o vyjednání lepších podmínek pro české zemědělce po roce 2013, kdy v Evropské unii začnou platit nová pravidla pro financování zemědělského rezortu.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: