Na Facebooku jsme pořád pod dohledem

16. 10. 2012 | BD
Soukromá konverzace na Facebooku neexistuje. Sdílené odkazy se přičítají do počtu “lajků” a Facebook může i zjistit, jestli už jste zprávu četli a kde se nacházíte.

Facebook nabízí spousty užitečných údajů. Mezi ně patří například i informace o tom, že kamarád, se kterým si na chatu píšete, vaši odpověď viděl. Nemusíte se bát, jestli mu zpráva došla či nedošla. Při využívání mobilní aplikace Facebook Messenger má největší sociální síť světa i další specifika týkající se zpráv - můžete dát svému protějšku jasně vědět, kde se právě nacházíte. Zprávy totiž mohou obsahovat i geolokační údaje. Na jednu stranu je to dobré, ale na druhou stranu se zase zmenšuje prostor pro soukromí a přiznejme si, také možnost lhát.

 

I podle komentátora Joshe Constina z TechCrunch bylo dříve zatajování jistých skutečností o něco snazší. Představte si situaci, kterou už asi většina z nás zažila. Máte trochu hektičtější ráno a nemůžete se dostat z bytu, v tom zavolá šéf a ptá se, kde jste. Co teď? Můžete říct, že jste na cestě do práce, i když pořád sedíte na kraji postele v pyžamu. Ale problém bude tehdy, když bude šéf chtít důkaz. Může chtít poslat přes Messneger geo-kodovanou zprávu. Další možností je třeba vyfotit kolonu, ve které právě stojíte. Ale to už by musela probíhat extra důležitá porada.

Lokace může být nastavena i skrytě a díky tomu fungovat na podobném principu jako třeba počítání ‘lajků’. Do počtu ‘lajků’ pro stránku se totiž počítá i to, když v soukromých zprávách použijete odkaz na stránku (klidně i v negativním kontextu). To, že se od počtu ‘lajků’ počítá i sdílení na Facebooku, sice už nějakou dobu víme, ale že si sdílení linků hlídá Facebook i v “soukromé” konverzaci je trochu nepříjemná novinka.

Zdroje: www.techcrunch.com, www.thenextweb.com, www.marketingland.com

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: