Na Google+ jsou skoro jen muži

15. 7. 2011 | bN
Statistiky z nové sociální sítě Google+ ukázaly zajímavé zjištění. Více než tři čtvrtiny uživatelů jsou muži.

Statistiky z nové sociální sítě Google+ ukázaly zajímavé zjištění. Více než tři čtvrtiny uživatelů jsou muži. SocialStatistics, třetí strana, která shromažďuje data z vybraných profilů, vyjádřila procentuální zastoupení mužů mezi uživateli Google+ na 86.8%.

FindPeopleOnPlus rovněž zjistil, že 95% uživatelů Google+, kteří o sobě tvrdí, že „hledají lásku“ (chtějí se seznámit), jsou muži. Ze zkoumaného vzorku je 25 000 uživatelů nezadaných, 19 000 ženatých či vdaných a 12 000 ve vztahu. Drtivá většina z několika milionů uživatelů svůj osobní stav neuvádí.

60% uživatelů sociální sítě o sobě tvrdí, že jsou vývojáři či sofwaroví inženýři. Jsou to tedy většinou lidé, které můžeme nazvat „early adopters“, tedy ti, kteří nové technologie a nové možnosti začínají objevovat a využívat dříve než ostatní.Pokud se však Google+ chce stát masovou záležitostí, bude muset oslovit širší publikum. Jeho největší konkurent Facebook má svou uživatelskou základnu rozdělenou podle pohlaví rovnoměrně (50:50) a nejvášnivějšími fanoušky jsou právě ženy.

Zdroj: FindPeopleOnPlus, www.mashable.com

 

Štítky dokumentu: Facebook Google
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.