Na světě je panenka vycházející z reality. Lamilly má dokonce i akné a celulitidu

24. 11. 2014 | Petr Michl
Dost bylo Barbie, která deformuje představu dětí o tom, jak vypadá krásná žena. Lamilly je jako běžná 19 letá holka.
Panenka Barbie je zlo, deformuje představu dětí o tom, jak vypadá krásná žena. Pokud se s tímto názorem ztotožňujete, jistě oceníte, že na hračkářský trh přichází nová panenka Lamilly, která má tělesné proporce jako běžná 19 letá dívka.

Všechno to začalo jako umělecký projekt Nickolaye Lamma v červenci 2013. Jeho grafické 3D modely panenek normálních rozměrů ve srovnání s klasickou Barbie vyvolaly takový zájem, že se rozhodl pustit do jejich vlastní výroby. Pro získání počátečních prostředků využil crowdfundingový portál CrowdtiltOpen s cílem získat 95 tisíc dolarů. Nakonec do jeho projektu ovšem lidé zainvestovali více než půl milionu dolarů. Nyní se přesunul z fáze myšlenky do fáze prodeje. Od středy minulého týdne si mohou lidé Lamilly Doll objednávat.

Její proporce jsou vytvořeny na základě rozsáhlých statistik. Takhle nějak má vypadat normální 19 letá holka. Pokud chcete srovnání s tím, nakolik je odlišná od klasické Barbie, podívejte se níže na animaci, která to názorně zachycuje. Dle odborníků by skutečná žena s mírami Barbie neunesla na úzkém krku svou hlavu a její kosti by byly tak křehké, že by musela lézt po čtyřech. Nemluvě o tom, že by se jí do těla nevešla ani půlka jater. Slogan značky zní: „Average is Beautiful." Lamm to komentoval pro časopisu Time: „Chtěl jsem ukázat, že realita je cool. Mnoho hraček unáší děti do světa fantazie, ale proč neukazují, že opravdový život je cool? Není dokonalý, ale ve výsledku je to jediné, co máme. A to je úžasné." Pro dodání většího pocitu opravdovosti je dokonce k balení přiložen i arch s nálepkami určenými na kůži panenky, mezi nimi není jen tetování, ale třeba i akné, pihy, celulitida a strie.Přátelé hyperreality jistě podotknou, že mezi 19 letými slečnami nejsou jen atraktivní brunetky. Předpokládáme ovšem, že další odstíny kůže a barvy vlasů přijdou. Zatím se podívejte na to, jak to Lamilly sluší.  To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: