Nápad roku od Celebrio Software se začíná prodávat

2. 11. 2012 | Petr Michl
Brněnský startup Celebrio Software zahajuje prodej svého systému Celebrio. Chce naučit na počítači i ty, kterým dosud přišel příliš složitý.

Startupy čeká k prodeji svých produktů často trnitá cesta a mnoho z nich se do této fáze ani nedostane. Držitel ocenění Vodafone Nápad roku 2011 a umístění v TOP 18 na světové vývojářské soutěži Microsoft Imagine Cup 2011, Celebrio Software, tuto metu pokořil. Brněnský startup zahajuje od 1. listopadu prodej prémiové verze svého počítačového systému Celebrio, usnadňujícího práci s počítačem. K prodeji má zároveň velice silného partnera, licencí Celebria jde zakoupit i na největším českém online obchodě s počítači Alza.cz.

Software Celebrio je schopný zcela překrýt stávající operační systém počítače (Windows) či tabletu (Android) a poskytnout přívětivé uživatelské prostředí. Vyznačuje se jednoduchostí ovládání s důrazem na nabízení intuitivní cesty k cíli. Ta je daná i úzkým výběrem aplikací, které ovšem mají pokrývat potřeby cílové skupiny. Tou jsou především senioři a lidé, kteří se stávajících počítačů a tabletů bojí. „Celebrio jsme vytvořili pro všechny, kteří dokáží ocenit jednoduchost a komfort při práci s počítačem. Systém simuluje rozhraní operačního systému pomocí aplikace instalované do počítače nebo tabletu,“ komentuje Martin Novák, výkonný ředitel společnosti.

V České republice čtvrtina lidí v produktivním věku neumí používat počítač a nad šedesát pět let je to dokonce téměř osmdesát procent. To jsou miliony lidí, kteří nyní mohou potenciálně ovládnout počítač díky systému Celebrio. Dle agentury Median je procento lidí, kteří neovládají počítač mezi 12 až 15 lety jen 3,4 %, od 25 do 34 je to 15,9 %. V rozsahu 45 až 54 let má problém už asi 33 % a od 65 let a více je to dokonce kolem 80 %.

 

 

Celebrio je postavené na víře, že by každá část operačního systému měla být přehledná a vypadat i ovládat se stejně. Nemusíte se učit anglicky, Celebrio na vás bude vždy mluvit jen vaším rodným jazykem. Nemusíte vědět, kde najít zprávy na internetu, Celebrio je hledá za vás. Nemusíte si pamatovat ani nastavovat nic, co není nutné.

 

Vývojáři a návrháři společnosti Celebrio Software intenzivně pracovali na zdokonalení systému a plánují i jeho globální expanzi. Za tímto účelem byl systém přeložen do 11 jazyků včetně ruštiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, italštiny a dalších.

Alza.cz se rozhodla pro distribuci systému Celebrio po úspěšné sérii testování u příbuzných zaměstnanců a průzkumu mezi zákazníky. Uvedení na trh na začátku listopadu je pochopitelně spojeno s vánoční sezónou, která je pro prodej elektroniky a softwaru klíčová. V CS věří, že Celebrio je vhodným dárkem pro starší příbuzné, kteří nevyrůstali jako počítačová generace. Prémiová verze systému Celebrio je na Alza.cz i Celebrio Software za 799 Kč s DPH.
 

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: