Návštěvnost Facebooku v pilotních zemích klesá

13. 6. 2011 | HaD
Návštěvnost Facebooku v minulém měsíci poklesla v Kanadě, Norsku, Rusku, Velké Británii i ve Spojených státech amerických.

Návštěvnost Facebooku v minulém měsíci poklesla v Kanadě, Norsku, Rusku, Velké Británii i ve Spojených státech amerických. Země, které ztrácejí uživatele a v nichž se provoz zpomaluje, jsou místy, kde Facebook funguje nejdéle.

Ve Spojených státech amerických ztratil Facebook v květnu téměř 6 milionů uživatelů, v Kanadě ztratil 1.52 milionu lidí. V Norsku, Rusku a Velké Británii je to kolem 100 000 uživatelů.

I přesto, že Facebook ztrácí návštěvnost na rozvinutých trzích, publikum této sociální sítě se rozšířilo celkově o 11.8 milionů a blíží se tak k metě 700 milionů uživatelů celkem. Facebook až do dubna rostl měsíčně o více než 20 milionů členů, ale od té doby zaznamenával pomalejší růst, dokonce i na svých rozvojových trzích.

Eric Eldon, editor Inside Facebook říká: „V době, kdy Facebook zasahuje kolem 50% populace všech zemí (v závislosti na sazbách za přístup k internetu v dané zemi), se růst bude pomalu zpomalovat, až se zastaví.“ Posledním oficiálním údajem o počtu členů je číslo 500 milionů. Analytické společnosti však odhadují, že to bude celosvětově víc než 600 milionů uživatelů.

Zdroj: www.marketingweek.co.uk
 

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: