Nechte se unášet na vlnách dokonalosti klipem Samsungu o surfařské komunitě

24. 7. 2015 | Dan Škvařil
Víte, co všechno motivuje surfaře k tomu, aby denně riskovali život a hnali se za dokonalostí? Nádherné video od Samsungu vám o tom leccos napoví.Vysoce estetizovaný až spirituální. Takový je klip Samsungu ke Světové surfařské lize, kterou technologická společnost sponzoruje. Spot je součástí kampaně „We Are Greater Than I“ a poukazuje na to, že individualismus mezi surfaři není nikdy tak důležitý jako síla celé komunity.


V krátkém videu, které vytvořila agentura 72andSunny, jsme od začátku do konce zaplavování vlnami emotivních obrazů a silných slov. Mikropříběhy nám mají sdělit myšlenku, že ego není v tomto sportu ničím důležitým. Příslušnost k rase, pohlaví nebo úroveň dosažených schopností neznamenají samy o sobě nic. Jsou částmi skládanky, kterou pomyslná surfařská komunita tvoří.


Nad videem se vznáší hypnotizující hlas vypravěče, který postupně vyjmenovává všechny faktory, příjemné či nikoliv, které surfaře motivují k podávání těch nejlepších výkonů. Děkuje všem přátelům, sponzorům, fanouškům či haterům a zmiňuje se o bolesti, nebi a pekle.

I přes dokonalost provedení a idealistickou myšlenku spotu se ale najdou také jeho kritice, především mezi samotnými surfaři. Vyčítají značce, že se snaží čistotu jejich sportu využít k vlastnímu užitku a zároveň zpochybňují svrchovanost komunity nad individuem.

To ovšem stále nijak neubírá na požitku ze skvělé filmařiny, kterou reklama nabízí. Její kvalitu a mocný účinek navíc potvrzuje také 5 miliónů zhlédnutí na YouTube během jediného týdne.
Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: