Nejlépe vydělávajícími hvězdami TikToku jsou opět sestry D'Ameliovy

26. 1. 2022 | Beáta Vaňková
Nejlépe placené celebrity TikToku jsou sestry D'Ameliovy. V roce 2021 vydělaly dohromady 27,5 milionu dolarů. Podívejte se na příjmy dalších top influencerů.


Charli a Dixie D'Amelio v The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. Zdroj: NBC

V posledním roce příjmy největších hvězd TikToku prudce vzrostly, a to i částečně díky jejich snaze rozšířit svou slávu mimo platformu. To je jistě případ sester Charli a Dixie D'Ameliových, které jsou na vrcholu seznamu nejlépe vydělávajících TikTokerek. Jak se jim to podařilo?

Sestry, které bývají srovnávány s proslulými Kardashiankami, mají vlastní pořad The D'Amelio Show na streamovací platformě Disney+, který měl premiéru v září 2021. V prosinci také Dixie vystoupila v rámci série koncertů s názvem Jingle Ball po boku Eda Sheerana a skupiny Jonas Brothers. Společně mají sestry D'Ameliovy módní značku Social Tourist, která se prodává ve zhruba 500 obchodech řetězce Hollister. To vše během jednoho roku pomohlo zvýšit jejich příjmy z necelých 7 milionů dolarů na 27,5 milionu dolarů.

Dle žebříčku americké mutace Forbes jsou dalšími nejlépe placenými influencery TikToku Addison Rae, Josh Richards, Bella Poarch, Kris Collins a Avani Gregg. Celkový výdělek zmíněných celebrit, včetně sester D'Ameliových, v roce 2021 dělá 55,5 milionu dolarů, což je o 200 % více než v roce 2020. A přestože všichni zaměřili svou pozornost mimo TikTok, stále vydělávají 30–⁠50 % na sponzorovaném obsahu.

Firmy jsou schopné zaplatit za příspěvek propagující jejich zboží až půl milionu dolarů. Většina úspěšných celebrit si ale účtuje v průměru 100 až 250 tisíc dolarů za příspěvek, což je necelých 5,5 milionů korun. Je to dvojnásobně vyšší částka než v roce 2020. Reklamy si u těchto hvězd kupují zejména velké korporátní společnosti, jako jsou Amazon, Louis Vuitton nebo McDonald's. 

Sdílejte tento článek:
Podobné články: