Nejméně diváků v kinech za pět let přineslo Hollywoodu rekordní letní tržby

6. 9. 2010 | ILE
Jaké bylo letošní, krizí zkroušené léto, pro výrobce filmových trháků? Nad očekávání dobré. A to i přes to, že návštěvnost kin byla nejnižší od roku 2005. Informace přinesla agentura AP. Příjmy filmových studií z kin v USA jsou od prvního květnového víkendu do prvního zářijového víkendu odhadnuty na 1,35 miliardy dolarů, což je o 100 milionů více než v loňském roce.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Jaké bylo letošní, krizí zkroušené léto, pro výrobce filmových trháků? Nad očekávání dobré. A to i přes to, že návštěvnost kin byla nejnižší od roku 2005. Informace přinesla agentura AP.
Příjmy filmových studií z kin v USA jsou od prvního květnového víkendu do prvního zářijového víkendu odhadnuty na 1,35 miliardy dolarů, což je o 100 milionů více než v loňském roce. Toho se podařilo dosáhnout zejména zvýšením vstupného, jež přinesly 3D projekce.
Na druhou stranu však bylo zdražení vstupného vykoupeno poklesem návštěvnosti. V létě se v USA prodalo zhrba 552 milionů lístků, což je nejméně od roku 2005, kdy se jich prodalo 563,2 milionu. Propad však nebyl natolik kritický, aby se odrazil na celkovém výsledku. Zejména když do kin přišly trháky jako Počátek nebo Toy Story 3.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: