Některé indicie naznačují, že Amazon představí vlastní "lidový" tablet

21. 3. 2011 | ILE
V první polovině minulého týdne se začalo šeptat o možném vstupu Amazonu na trh s tablety. Důvodů, proč si to myslet, bylo několik. V první řadě se jednalo o tiskovou zprávu společnosti Rovio, která dala světu hru Angry Birds. Jejím prostřednictvím informovala veřejnost o nové hře Angry Birds Rio, která bude dostupná pouze prostřednictvím Appstore Amazonu.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

V první polovině minulého týdne se začalo šeptat o možném vstupu Amazonu na trh s tablety. Důvodů, proč si to myslet, bylo několik. V první řadě se jednalo o tiskovou zprávu společnosti Rovio, která dala světu hru Angry Birds. Jejím prostřednictvím informovala veřejnost o nové hře Angry Birds Rio, která bude dostupná pouze prostřednictvím Appstore Amazonu - tedy prodejně aplikací pro chytré telefony a tablety, kterou má Amazon připravovat. Za důkaz sloužily i snímky připraveného appstore.

Ihned v závěsu se objevila informace, že Amazon by nespouštěl obchod s aplikacemi, pokud by neměl ještě jedno eso v rukávu. Tím má být (v duchu současné tabletománie) nový tablet běžící pod Androidem a s cenou více než lidovou. Konkuroval by nejen iPadům, ale zajistil by i dominanci v teprve se tvořícím segmentu nízkonákladových tabletů, který v současné době reprezentuje například tabletová čtečka Nook.

Amazon pochopitelně žádnou z infomací nepotvrdil, avšak ani nevyvrátil.

 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: