Německý soud nařídil portálu YouTube zpřísnit ochranu autorského práva

23. 4. 2012 | PeMi
Copyright musí být na YouTube více chráněn, Youtube ale nemá povinnost vymazat všechna videa, která ho porušují.

Rozsudek německého soudu v Hamburku mohl YouTube poměrně dost uškodit, nakonec to dělá jen částečně. Původcem žaloby z roku 2010 byla GEMA – organizace pro ochranu autorských práv, která je zjednodušeně naše OSA v německém kabátě. Soud nařizuje YouTube Germany zlepšit ochranu copyrightu. V praxi by měl YT blokovat uživatelům nahrávání hudebních videí, jejichž copyright náleží GEMA. Vlastník YouTube, Google, by měl dokonce použít software, jenž zabrání nahrávání alternativních verzí písní (čti nahrávek z koncertů), které byly již dříve označeny jako v rozporu s ochranou autorských práv.

Dobrou zprávou pro nejpopulárnější video portál světa je, že nemusí sám od sebe vyvíjet žádnou činnost vůči obsahu v rozporu s copyrightem GEMA, který je již na německém Youtube nahrán. Dle soudu „má správce platformy pouze povinnost zablokovat takové video… a učinit opatření proti dalšímu porušování ochrany autorského práva, pokud bude na takové video upozorněn“.
 

Obě strany berou rozhodnutí soudu jako částeční vítězství. Google plánuje nadále vyjednávat s GEMA ohledně plateb za materiál, ke kterému vlastní práva, a který proto na YouTube v tuto chvíli není.

Zdroje: www.marketingland.com, www.techmeme.com

Štítky dokumentu: Google YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: