Nizozemský tým má na MS zakázáno používat Twitter

11. 6. 2010 | TAM
Trenér nizozemských fotbalistů Bert van Marwijk zakázal svému týmu používat po dobu jejich působení na mistrovství světa v Jihoafrické republice komunikační sociální síť Twitter. Motivem má být nedávný skandál reprezentačního útočníka Eljera Elii, který byl obviněn z rasistického útoku a zesměšňování Maročanů prostřednictvím videa, na které odkazoval pomocí svého twitterovského účtu.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Trenér nizozemských fotbalistů Bert van Marwijk zakázal svému týmu používat po dobu jejich působení na mistrovství světa v Jihoafrické republice komunikační sociální síť Twitter. Motivem má být nedávný skandál reprezentačního útočníka Eljera Elii, který byl obviněn z rasistického útoku a zesměšňování Maročanů prostřednictvím videa, na které odkazoval pomocí svého twitterovského účtu. A odborníci upozorňují, že toto opatření nemusí být jediné.

"Mistrovství světa v JAR bude neuvěřitelně emotivní," uvedl komentátor Gregory Matts. "Je jasné, že jednotlivé týmy musí zachovávat ostražitost. Omezení osobní komunikace, která dnes může velmi lehce prosáknout do médií, je tedy plně pochopitelné." Matts také zmiňuje další z možných důvodů, proč by Nizozemci neměli pomocí nevhodných poznámek na Twitteru provokovat. Právě jejich tým se totiž mohl na MS stát terčem teroristického útoku, který by byl mstou za karikatury proroka Mohameda zveřejněné nizozemskými médii.

Štítky dokumentu: Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: