Nová funkce Facebooku nese příslib rychlého seznámení přes mobil

25. 6. 2012 | PeMi
„Najděte přátele v okolí“ – tak se jmenuje nová funkce Facebooku, která má třeba usnadnit poznání na společenských akcích.

Facebook vytvořil novou funkci, která vám dovolí nalézt v okolí své přátele, ale i potenciální přátele, které byste mohli znát. Je pochopitelně zaměřena primárně na mobilní telefony. Je součástí mobilního webu, najdete ji i pomocí URL http://fb.com/ffn. Zároveň má být dostupná i na Facebook aplikacích pro Android a iOS (cesta: „menu > apps > find friends > other tools > Find Friends Nearby“).

Jaké má mít využití v praxi? Představte si, že jste na velkém hudebním festivalu, kde se běžně náhodně nacházejí a míjejí i stávající přátelé. S pomocí „Najděte přátele v okolí“ (Find Friends Nearby) můžete šťastnému shledání napomoci. Aby se tak stalo, musíte být přihlášeni na Facebooku a nacházet se na výše zmíněné URL (nebo mít funkci rozkliknutou v aplikaci). K nalezení přátel jsou pochopitelně využívány geolokační schopnosti telefonů. Vývojář Facebooku Ray Patterson objasnil portálu Techcrunch primární účel funkce. Dle něj je ideální v situaci, kdy jste nově potkali skupinu lidí, s kterou chcete zůstat v kontaktu. S ní to zvládnete na dva kliky bez nutnosti používat vyhledávání dle jmen, předávání vizitek atd.

Další vývoj funkce je nasnadě. Před více než měsícem jsme informovali o tom, jak Facebook koupil startup Glancee (Více v článku Máme zaděláno na nové Facebook kamarády / otravy z nejbližšího okolí?). Mobilní aplikace Glancee byla pomocníkem pro „seznamku na divoko“. Skenovala ve svém okolí jiné uživatele a nabízela vám ty, s kterými si pravděpodobně máte co říct. Přihlášení do aplikace přes Facebook odhalovalo, odkud brala data. Jak je při akvizicích zvykem, provoz Glancee byl již ukončen.

Velice podobnou funkčnost nabízí i aplikace Highlight. Rozhovor Forbes se CEO stejnojmenného startupu ukazuje, co umí.

 

I znalost jména, společných přátel, oboru studia a několika zájmů jistě pomůže k snadnějšímu seznámení lidí, kteří o to mají zájem. Něco podobného již ostatně umožňuje aplikace pro iOS Highlight. K dosáhnutí podobné úrovně chybí nové funkcionalitě mobilního FB schopnost zkoumat „Social Graph“ jednotlivých uživatelů. Dá se nicméně předpokládat, že by mohl být potenciál Glancee rozvinut v dalších vylepšeních Find Friends Nearby.

 

Zdroj: www.techcrunch.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: