Nová herní aplikace od Facebooku chce konkurovat Twitchi a YouTube

23. 4. 2020 | Eva Dragulová
Facebook do své mobilní aplikace Gaming vkládá velké naděje. Chce posílit herní komunitu, zjednodušit hráčům možnost živého streamování a prozatím vás ušetří otravných reklam. Uspěje?

Pandemie nás usadila do karantény k počítačům. Co se stalo jednou z nejoblíbenějších forem relaxace? Hádáte správně, hraní her. Facebook se teď do herního segmentu pořádně opřel a spustil aplikaci Gaming pro vytváření a sledování živých herních přenosů.

rozhrani

Aplikaci Gaming Facebook představil v pondělí 20. dubna (původně to měl v plánu až v červnu, ale člověk míní a koronavirus mění). Appka obsahuje tři klíčové prvky:

·      Dívejte se: Tady najdete novinky od největších vydavatelů her, Facebook Gaming pro vás má připraven celý herní svět, který stačí jen objevit.

·      Hrajte: Zahrajte si, kdykoliv na to budete mít náladu. Nic nemusíte stahovat. Když máte chuť „zapařit“, nic vás v tom nezastaví.

·      Propojte se: Herní skupiny pro každého, přičemž každý den přibývají nové. Najděte si svou oblíbenou herní komunitu.

Vývojáři z Facebooku tuto aplikaci přes rok a půl testovali v jihovýchodní Asii a Latinské Americe. Když zaznamenali rostoucí zájem o hry kvůli koronaviru, rozhodli se přesunout do další fáze vývoje rychleji. Není to však poprvé, co si s herní oblastí pohrávají. V průběhu několika uplynulých let jsme mohli zaznamenat řadu nástrojů a produktů, který s tímto segmentem úzce souvisely. Vzpomeňme si třeba na umožnění monetizace herních streamův roce 2018, kdy fanoušci mohli svého oblíbeného hráče finančně podpořit. Nedávno se na Facebooku objevila také funkce vytváření herních turnajů.

S aplikací Facebook Gaming udělali opravdu chytrý tah. Je to logické, díky nedobrovolné karanténě zájem o herní průmysl strmě vzrostl. A to vše facebookoví vývojáři chytře využili ve svůj prospěch. Přestože před sebou mají ještě dlouhou cestu, aby dohnali velké hráče, jako je YouTube nebo Twich, rozhodně se jedná o zásadní krok, který hlásá jediné: „Počítejte s námi, protože my jsme stále ve hře!“ A komunita o tom rozhodně nepochybuje.

Fiji Simoová, která stojí v čele vývoje aplikace Gaming, k tomu dodává:

„Investice do herního segmentu pro nás nyní mají prioritu. Hraní her pro nás představuje zábavu, jež lidi opravdu spojuje. Nečekejte však žádnou pasivní nudu, kdepak. Aplikace je interaktivní a dokáže hráče snadno propojit.“

Co je na této nové aplikaci od Facebooku přitažlivého? Krása spočívá v její jednoduchosti. Když hrajete něco na mobilním telefonu a chcete to živě streamovat třeba na Twitchi, musíte si nainstalovat další program třetí strany nebo se s mobilem připojit k počítači. S Facebook Gaming tento krok odpadá. Má funkci Go Live a stačí jen pár kliků a streamujete.

rozhraníZdroj: Facebook

V appce momentálně nenajdete ani žádné reklamy. Diváci svým oblíbencům mohou posílat „hvězdičky“, pod nimiž se skrývají různé sumy peněz, z čehož má Facebook provize. Ve Facebooku se nechali slyšet, že nejprve chtějí budovat herní komunitu, pak budou teprve řešit další způsoby, jak streamy monetizovat.

Firma se zaměřila především na rozvoj mobilní verze této aplikace. Vivek Sharma, viceprezident herní sekce Facebooku, pro to má jednoduché vysvětlení:

„Nechceme, aby Facebook Gaming byl jako pozadí na kartě Chromu, zatímco si někdo dělá úkoly nebo se věnuje něčemu jinému. Když jste na mobilním zařízení, aplikaci máte otevřenou a používáte ji. V té chvíli na mobilu nemůžete dělat nic jiného, což je pro nás extrémně důležité zjištění.“

Facebook se umí dobře a rychle adaptovat na stávající podmínky, což aplikace Gaming potvrzuje. Zatím si ji můžete stáhnout jen pro Android, verze pro iOS je v procesu. Uvidíme, jak se mu povede v budování zapálené herní komunity a nakolik si Gaming oblíbí herní profíci.

Zdroje: Social Media Today, NY Times

 

 

 
Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: