Nová sociální síť BookFan sdružuje milovníky knih

18. 7. 2011 | BVo
Český start-up BookFan je první sociální sítí orientovanou na české a slovenské čtenáře.

Český start-up BookFan je první sociální síť orientovaná na české a slovenské čtenáře. Web zahájil provoz v prosinci 2010 a během jednoho měsíce získal až 2 500 uživatelů. Každým dnem se těší stále rostoucí popularitě.

Komunita dnes čítá téměř 10 000 uživatelů z Česka a Slovenska. Internetový projekt, za jehož zrodem stojí dvojice Michal Juhás a Josef Nevoral, vyhrál při čtvrtém ročníku Nápad roku v kategorii Potenciál.

Pomocí krátké registrace či přihlášení přes sociální síť Facebook si uživatelé mohou založit vlastní virtuální knihovnu a hodnotit knihy. A nejen to. BookFan nabízí mnohem víc. Na rozdíl od České bibliografické databáze sází totiž na konektivitu.

Díky propojení s Facebookem mohou BookFani sledovat aktivitu svých přátel, diskutovat s nimi o kvalitě přečtených knih a doporučovat si vzájemně další tituly. Anebo se také seznamovat s novými lidmi na základě společných knižních preferencí.

Majitelé BookFanu mají však další plány. Chtějí uživatelům zjednodušit nakupování, a tak počítají s možností prodeje tištěných a elektronických knih pomocí partnerských eshopů. Aby se projekt mohl nadále zdárně rozvíjet, napomáhá mu trojice investorů. Těmi jsou Richard Cvach a Jan Staněk ze serveru NetTravel.cz a Jakub Křížek z poradenské společnosti Venture Investors Corporate Finance.

V současné době jsou stránky dostupné v češtině, slovenštině a angličtině. Do konce roku bude spuštěna verze i pro polský trh. Postupem času by se měl otevřít i dalším zemím střední Evropy.
 

Štítky dokumentu: Facebook YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: