Nové funkce Google Kalendáře a Dokumentů vám pomohou lépe si organizovat čas

3. 3. 2021 | Barbora Vičarová
S nárůstem home officů a práce na dálku Google přináší novinky. V Kalendáři si nyní můžete lépe organizovat svůj pracovní a volný čas, díky automatické odpovědi v Dokumentech zase budete produktivnější.

Práce na dálku se díky pandemii rozmáhá a stále více uživatelů k ní používá také on-line nástroje jako kalendář nebo dokumenty. Ty nejpopulárnější, Google Kalendář a Google Dokumenty, tak reagují na velkou poptávku a přináší pro své uživatele novinky, díky kterým se jim bude pracovat ještě lépe a efektivněji.  

První z novinek se týká Google Kalendáře, který nově umožňuje uživatelům segmentovat svůj pracovní a volný čas. Právě pandemie mnohdy rozmělnila pracovní a soukromé, a Google se tak snaží reagovat na hlasy volající po lepším time-managementu a balancování mezi prací a volným časem. Díky speciální funkcionalitě Kalendáře si nově můžete nastavit svoji pracovní dobu, a svůj den rozdělit na pracovní a soukromé bloky. Nástroj za vás bude sám hlídat, abyste toto dělení dodrželi. Pokud vám někdo bude chtít naplánovat schůzku do “volného” okna, Kalendář ho upozorní, že v tuto dobu se práci nevěnujete. 

Na to navazuje i další přídavek, tedy schopnost Kalendáře poslat automatickou odpověď, kterou informuje, že jste zrovna out of office. Nově tak můžete komunikovat nejen dovolenou, kdy jste pryč na delší dobu, ale i kratší časové úseky během dne, aby váš kolega nečekal zbytečně na odpověď, když jste zrovna na odpolední procházce nebo vyzvedáváte dítě ve školce. 

Na lepší organizaci času navazuje i další novinka, která se týká Google Dokumentů. Informace o vaší dostupnosti se totiž začnou propisovat i zde, a to v rámci komentářů. Pokud tedy s kolegy spolupracujete na jednom dokumentu, nebudete muset čekat na reakci zbytečně, ale u každého uživatele jasně uvidíte, zda je zrovna online. Pokud zrovna nepracuje, uvidíte kdy bude zpět u počítače. 

Změny by postupně měly být přístupné všem uživatelům automaticky, není nutné je v zapínat v Nastavení. Momentálně jsou novinky zatím dostupné pouze ve webové verzi Google Kalendáře a Dokumentů, lze ale očekávat, že po úspěšném otestování je převezmou také mobilní aplikace. 

 

Štítky dokumentu: Design služeb Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: