Nově můžete dát na LinkedIn„na tajno" vědět, že hledáte práci

10. 10. 2016 | Petr Michl
Díky funkci „Open Candidates“ na LinkedIn nemusí váš šéf vědět o tom, že hledáte novou práci.

 

Nejste spokojeni ve své současné práci na 100 % a ocenili byste změnu? V tom případě je plně racionální začít se rozhlížet po dalších nabídkách. A jistě by neuškodilo, kdybyste o své dostupnosti dali vědět. Tedy v případě, kdy by se o tom nedozvěděl váš současný zaměstnavatel. Právě toto dilema má řešit nová funkce „Open Candidates uvedená sociální sítí profesionálů LinkedIn.

Díky ní je možné dát vědět o tom, že jste k mání a v jakém oboru. Neměl by se však o tom dozvědět váš šéf, ale HR profesionálové, kteří nejsou z vaší firmy, a platí si tu nejdražší verzi účtu za 9 tisíc dolarů ročně. Vše je více vysvětlené v následujícím videu.

Je zřejmé, že tuto funkci ocení především ti s profesní profilem, který upoutá náboráře sám o sobě. A právě o ni mohou velice uvítat diskrétnost při hledání další nabídky. Funkce Open Candidates je zatím dostupná pouze v USA, Velké Británii, Kanadě a Austrálii. Než se sem rozšíří, můžeme přidat jednu radu. Aktualizujte si svůj LinkedIn profil průběžně. Když vám na něm najednou přibude několik doporučení i za letité projekty a začnou se na něm objevovat detaily objasňující, jak moc jste dobří, váš šéf nebo někdo z HR oddělení si toho s velkou pravděpodobností všimne a odhadne vaše zaječí úmysly.

Zdroj: Blog LinkedIn

Štítky dokumentu: LinkedIn

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: