Nové přístupy k online video reklamě

27. 5. 2013 | BeDa
Přeskakovat reklamní spoty promítané před online videem se občas nevyplatí, ale někdy se reklama dokonce zvládne přeskočit sama.

Lidé na počítačové obrazovky hledí se stejným nadšením jako kdysi na ty televizní. Ale aby si spoty udržely pozornost diváků, je třeba poutat jejich pozornost stále něčím novým. Online video reklama se tak neustále vylepšuje.

Obzvlášť vynalézavá společnost v oblasti online videa je automobilka Volkswagen:

Aby lépe objasnili technologii stop-start, která automaticky vypíná auto, když zastaví, vytvořili u Volkswagenu speciální plugin pro prohlížeč Chrome. Ten je schopen zastavit video, které právě sledujete, když od něj odvrátíte zrak. Nezbytné je napojení na webkameru a práce s technologií na rozpoznávání obličejů.


Brazilská pobočka Volkswagenu zase pro propagaci nového modelu vozu Tusca vytvořila reklamu před videi na YouTube, která se sama automaticky přeskočí po prvních pěti vteřinách. Tato reklama má odkazovat k automatickému přeřazování rychlostí v novém vozu automobilky.


Ale nejen Volkswagen zkouší s video reklamou nové kousky. Agentura Publicis Brussels vytvořila pro belgickou linku pro sebevrahy Centre du Prevention de Suicide kreativní reklamu, jež se uživatelům spouští před videem, na které se chce podívat. Reklama je cílená na lidi, kteří dokáží naslouchat, a byli by tak vhodní pro práci na tísňové lince. Ti, co ženě ve spotu nenaslouchají a “přeskočí” reklamu, uvidí scénu, která pravděpodobně končí sebevraždou. Ti, kteří zhlédnou reklamu až do konce, vidí něco jiného. Žena jim poděkuje a následně se jim zobrazí náborové informace.

Zdroje: www.mashable.com, www.businessinsider.com

 

Štítky dokumentu: Reklama online YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: