Novinky v Messengeru: delší audio zprávy, mizející režim nebo sdílené platby

15. 2. 2022 | Petr Michl
Messenger přináší zajímavá vylepšení: tzv. Vanish Mode se zprávami mizejícími po zobrazení nebo lepší a delší (až 30minutové) audiozprávy.

Messenger čím dál více naplňuje cíl vytyčený Markem Zuckerbergem — udělat z něj chatovací aplikaci napříč službami Meta Platforms. Zatím propojuje konverzace z Facebooku i Instagramu a používá ho 1,3 miliardy aktivních uživatelů. I proto mohou mít změny v aplikaci skutečně velký dopad. Nyní Meta Platforms ohlásila hned 3 novinky.

Snazší používání zvukových funkcí

Jednou z výhod Messengeru je možnost zasílání hlasových zpráv. Maximální limit jedné zaslané zprávy byl dosud 1 minuta. Odteď ale budou moci uživatelé poslat třicetinásobek, tedy až 30 minut. Navíc se vylepšuje i možnosti jejich nahrávání, to půjde v průběhu pozastavit a poté pokračovat. Odesilatel také bude mít možnost si zprávu poslechnout a případně odstranit.

Sdílené platby

Tento update může pomoci obzvláště těm, co jim není příjemné rozpočítávat zpětně placení společných nákladů na nákupy nebo útraty v restauracích. Respektive nejde ani tak o vypočítání částky, ale o nepohodlnost jejího předání v hotovosti, pokud zrovna nemáte přesně. Právě to ale řeší tzv. Split Payments a ty by měly být dostupné nově i v Messengeru.

Ve skupinové konverzaci zvolíte ikonu s platbou a poté můžete jednoduše odeslat prostředky, které v tu chvíli dlužíte dalším lidem ve skupině. Hodí se to obzvláště v kulturách, kde například v restauracích není placení každým hostem u stolu samostatně moc zvykem. To platí často v USA, a právě tam bude funkce uvedena jako první. Pokud u jiných zde představených funkcí, můžete očekávat jejich zjevení na svých zařízeních v rámci týdnů — pokud je již tedy nemáte k dispozici — u této funkce to není zdaleka tak jisté. Není vyloučené, že bude dostupná na dlouho jen ve Spojených státech.

Mizející zprávy

Messenger má nový „Vanish Mode“, tedy režim zasílání zpráv, při kterém zmizí po zobrazení příjemci. Nově tato funkce nebude platit jen pro slova, ale také pro GIFy, memy. Pro zapnutí tohoto módu stačí v existující konverzaci na mobilním zařízení použít gesto „swipe up“, vypnutí módu pak zařídí totožné gesto.

Zdroj: Meta

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: