Novinky z keynote WWDC 2011

7. 6. 2011 | SLoN
Steve Jobs včera v 19:00 předstoupil před pětitisícové publikum na úvodní keynote WWDC 2011. Jeho show měla tři hlavní pilíře: Mac OS X Lion, iOS 5 a iCloud.

Steve Jobs včera v 19:00 předstoupil před pětitisícové publikum na úvodní keynote WWDC 2011. Jeho show měla tři hlavní pilíře: vylepšený operační systém pro počítače Apple (Mac OS X Lion), vylepšený mobilní operační systém iOS s pořadovým číslem 5 a konečně zcela nová služba iCloud. Keynote končila ve 21:00, a tak si asi dovedete představit, že novinek bylo požehnaně.

Steve Jobs představil trojici inovací Apple: novou verzi 10.7 operačního systému Mac OS X s kódovým jménem Lion, pátou verzi operačního systému pro mobilní zařízení iOS 5 a službu pro ukládání dat do cloudu nazvanou prostě iCloud.

Operační systém iOS 5 přinese více než 200novýchfunkcí. Apple na konferenci WWDC v San Francisku představil jen ta nejzásadnější vylepšení. Systém iOS 5 bude dostupný na podzim a jeho vymožeností využijí pouze majitelé iPhonů 4 a 3GS, obou iPadů a přehrávačů iPod touch třetí a čtvrté generace.

Nová služba iCloud umožňuje uživatelům sdílet data mezi různými zařízeními společnosti Apple prostřednictvím online úložiště. Snadno by tak například mezi počítači, tablety a mobilními telefony měli přenášet svou poštu či kontakty.

Všechny přístroje se automaticky přes wi-fi aktualizují, takže na všech přístrojích je možné mít stejný obsah. Když se něco změní na jednom přístroji, vše se automaticky aktualizuje na těch zbývajících.

Již tradiční „one more thing“ Steva Jobse nakonec však nepřišla. A tak budou spekulace o nových iPhonech nebo vylepšené verzi Macbooku Air budou pokračovat. Kompletní záznam z úvodního keynote můžete shlédnout zde.

 

Zdroje: www.apple.com, www.mobil.idnes.cz, www.mobilmania.cz
 

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: