Obálka Cosmopolitanu vzdává hold dívce udušené jejími rodiči

15. 1. 2015 | Petr Michl
Jednoduché a silné!Je to kruté a barbarské, přesto se to děje i Evropě. Mluvíme o zabití vlastního dítěte, protože přineslo rodině ostudu". Přesně to měla udělat v roce 2004 britská dívka pákistánského původu Shafilea Ahmed, když odmítla vstoupit do předem domluveného sňatku. Její rodiči ji uškrtili před zraky sourozenců.

Její smrt si nyní ve Velké Británii připomíná ženský časopis Cosmopolitan limitovanou edicí. A to velice jednoduše a silně - plně k tomu postačí fotografie dusící se ženy na obálce časopisu, který je zabalený do pocuchaného igelitového obalu.  Jde o součást kampaně pro neziskovou organizaci Karma Nirvana, která pomáhá obětem násilí spáchaného ve jménu zachování cti". Ta ve spolupráci s Cosmpolitanem plánuje Den vzpomínky na ztracené britské ženy, jenž se odehraje 14. července - tedy v den, kdy se Shafilea Ahmed narodila.

Kreativní přístup k obalu je dílem londýnské pobočky Leo Burnett. Ta jím ukazuje, jak málo může znamenat skutečně hodně. Totální minimalismus s jasným poselstvím zdobí i krátké sedmivteřinové video, které bylo pro kampaň také vytvořeno. Jmenuje se Osvobození.Zdroj: AdWeek

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: