Obchodní řetězec Aldi, hollywoodské filmy a mrkev jménem Kevin. Tento mix vyústil v roztomilou vánoční reklamu

7. 12. 2020 | Milada Zemanová
Mrkev Kevin se stala ikonickou postavou Vánoc v mnoha domácnostech. Letos se představil již popáté. Tentokrát musí čelit letecké nehodě i nepřízni počasí, které mu brání, aby se rychle dostal ke své mrkví rodině. Naštěstí však na své cestě potká přátele.

Vánoční reklama od maloobchodního řetězce Aldi vypráví příběh mrkve jménem Kevin. Ten se snaží dostat na Vánoce za svou rodinou, ale nemá to rozhodně snadné. Za Kevinovým příběhem stojí agentura McCann U.K., která představila hned 2 spoty. V prvním, který je inspirovaný filmem Top Gun, zjišťujeme, že je Kevin pilot, kterého omylem jeho spolupilot Krocan vystřelí z letadla.

Druhý spot začíná pohledem malé Mrkvičky, jednoho z Kevinova potomků, z okna, kde vidí padající hvězdu. Tou hvězdou je ale ve skutečnosti Kevin, řítící se z oblohy a s hořícím padákem. Přistání samozřejmě přežije, ale musí se dostat za svou rodinou. Přece nezmešká Vánoce. Na jeho pouti mu pomáhá ježek Harry i samotný Santa Claus. Tento originální vánoční spot v sobě spojuje ikonické momenty a hudbu hollywoodských filmů. Schválně, kolik filmových klasik dokážete ve spotu odhalit?

Během Kevinova dobrodružství můžeme pozorovat scény inspirované filmy E.T. – Mimozemšťan, Sám doma nebo poslouchat melodii z Pirátů z Karibiku. Mimochodem, poznali jste, že roli Santa Clause hraje oscarový herec Jim Broadbent?

Příběh Kevina není ovšem náhodný. Tato postava se ve vánočních kampaních Aldi objevuje již pátým rokem. A pokaždé se jedná o originální příběh. Dave Price z agentury McCann k vánočním reklamám s Kevinem uvedl:

„Vždy se snažíme překonat reklamu z předchozího roku. Kevin zaznamenává velký úspěch již od roku 2016, což na nás vyvíjí nátlak, abychom jeho příběh udrželi kvalitní a posouvali jej kupředu. Tento rok, který byl náročný pro všechny, byl o to důležitější. Museli jsme si být jistí, že zvolíme správnou komunikační linku.”

Sean McGinty, marketingový ředitel v Aldi U.K., potvrdil, že Kevinova popularita rok od roku roste a jeho návrat na televizní obrazovky, tak mnohé diváky mile potěší.

Níže můžete zhlédnout jednotlivá dobrodružství, která již Kevina potkala.

V roce 2019 musel Kevin čelit násilí ze strany gangu Růžičkové kapusty. Podařilo se mu ovšem uniknout a předvést jedinečné hudební vystoupení, které je velmi podobné scéně z filmu Největší showman.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:
Podobné články: