Obchody v San Franciscu musí u telefonů udávat "radiation level"

18. 6. 2010 | ILE
Podobně jako se na potravinářských výrobcích udává počet kalorií, budou muset telefony prodávané v San Francisku deklarovat hodnoty produkovaného záření. Vyplývá to z vyhlášky, kterou prosadil starosta Gavin Newsom. San Francisko se tak stává prvním městem v USA, které k podobnému kroku přistoupilo.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Podobně jako se na potravinářských výrobcích udává počet kalorií, budou muset telefony prodávané v San Franciscu deklarovat hodnoty produkovaného záření. Vyplývá to z vyhlášky, kterou prosadil starosta Gavin Newsom. San Francicko se tak stává prvním městem v USA, které k podobnému kroku přistoupilo.
Podle deníku Telegraph bude muset být každý zákazník před nákupem informován o hodnotě záření, které bude s daným přístrojem při užívání absorbovat na kilo své váhy.
Podle Sophie Maxvellové, místní političky, která zákon představila, je jeho záměrem pomoci informovat zákazníky o možných rizicích mobilních telefonů a pomoci jim při jejich výběru. Podle výrobců zákon nepřináší nic jiného než nástroj, jak zdiskreditovat některá zaříezní, která emitují více záření a přesto zůstávají v bezpečné normě. Mezi zákazníky prý navíc může nařízení vyvolat paniku, pramenící z jejich neinformovanosti.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: