Česko-slovenští Nomad Films získali stříbrnou sošku na Clio Awards za spot pro Samsonite

21. 9. 2015 | Petr Michl
I u nás najdete výrazné talenty. Produkční společnost Nomad Films získala po bronzovém lvu na Cannes Lions také stříbrnou sošku na letošních Clio Awards. Podívejte se na oceněnou sérii reklam pro Samsonite.

Produkční společnost Nomad Films získala stříbrnou sošku na letošních Clio Awards - jedné z nejprestižnějších reklamních soutěží, která se každoročně odehrává v New Yorku. Oceněná byla v kategorii Produkce/Servis reklamy od 30 do 60 sekund. Pro Nomad Films je to letos již druhý velký úspěch, v červnu získala bronzového lva na Cannes Lions International Festival of Creativity.

Jedno z nejvýznamnějších ocenění reklamní branže, Clio Awards, Nomad Films vynesla spotová kampaň pro společnost Samdex Samsonite. Kampaň vznikla v produkci Nomad Films Bratislava, výkonným producentem byl Lukáš Skalník z Nomad Films Praha. Kampaň měl na starost uznávaný režisér animovaných reklam Bernie Roux, který žije aktuálně v Praze a s Nomad Films dlouhodobě spolupracuje.

Série třech spotů vypráví příběhy mužů, v nichž vztek přímo kypí. Ono totiž snad nejde mít dobrou náladu, když vám spadne strom na nepojištěný Ford Mustang, pračka vám vypere výherní lístek z loterie, nebo poté, co vás opustí dívka v okamžiku, kdy ji žádáte o ruku. Krátce po těchto událostech ale všichni tři muži vyrazí do práce na letišti, kde přehazují bagáž cestujících. Přesně v takových okamžicích se vyplatí mít pořádně odolné zavadlo, třeba skořepinový kufr Samsonite.

Z ocenění máme velikou radost, po bronzu ve filmové kategorii na Cannes Lions jde už o druhý velký úspěch této kampaně, což nás nesmírně těší. Na kampani pracoval opravdu skvělý tvůrčí tým, ať na straně agentury nebo produkce a postprodukce. Za všechny bych rád zmínil výborného kameramana Martina Doubu, slovenského producenta Jožku Lípu včetně celého slovenského štábu nebo zvukové studio BANG Europe, které se postaralo o hudbu a zvukovou postprodukci. Velký úspěch je to i pro režiséra Bernie Rouxe, který už sice jednoho stříbrného lva má, ale za animovanou reklamu. Kampaň pro Samdex byla jeho první čistě hraná reklama, o to je její ocenění cennější,“ říká Lukáš Skalník z Nomad Films Praha.

Produkční společnost Nomad Films byla založena v roce 2012 a je zaměřená na hranou produkci. Pobočku má kromě České republiky i na Slovensku.

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: