Objednejte si štěně a do večera vám ho doručí dron. V čem je háček?

19. 5. 2015 | Škvařil Dan
Nezisková organizace využila obliby dronů a vytvořila virální hoax upozorňující na kruté psí množírny.

Human society, americká nezisková organizace, vytvořila pozoruhodný hoax. Nevinné video s názvem Štěňata tentýž den: Dodávka štěňat drony, které již zhlédlo několik miliónů lidí, se tváří jako reklama na e-shop se psími plemeny. Za záběry roztomilých mazlíčků poletujících vzduchem se však skrývá krutá skutečnost obchodování se štěňaty.


Našinec by si o videu možná zprvu řekl, že jde o hranou verzi Příběhů Tipa a Tapa. To, co však novodobé příbuzné strýčka Fida nese vzduchem, nejsou jejich obří uši, ale drony. Provádějí s nimi vyloženou akrobacii, podlétají mosty a plachtí mezi hejny ptáků. Nakonec s nimi bezpečně přistanou na zahradě idylické rodiny, která si je objednala. „Nejroztomilejší štěňata online. Najdi štěně. Získej štěně. Dnes.“


Na stránce www.samedayspups.com, kterou video propaguje, dostanete na výběr z několika rozkošných štěňátek, jejichž výraz pohne i tím největším cynikem. Když se však rozhodnete pro některé z nich, odhalí vám konečně nezisková kampaň svou pravou podstatu. Štěně není produkt...Většina štěňat zakoupených online a v obchodech s domácími mazlíčky pochází z psích množíren. Když jedno z nich koupíte, kolotoč krutosti se bude točit dál.“

Zájemci o psí mazlíčky se mohou dočíst nejen o problematice komerčních množíren, kde se psi a feny setkávají s nelidským zacházení. Dostanou také návod na to, jak si zvíře pořídit spořádaně. Kampaň je sice primárně mířená na Spojené státy, fenomén množíren je však už rozšířený také v České republice.

Za kampaní stojí agentura Rokkan. Více jak půl miliónu uživatelů na YouTube a pět miliónů na Facebooku se díky jejich videu mohlo podívat levným štěňatům na zoubek.

Zdroj: MarketingLand

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.