Ode dneška začne Google Chrome označovat HTTP stránky jako nezabezpečené

24. 7. 2018 | Petr Michl
Pokud vaše stránky ještě nepřešly na HTTPS, máte další důvod. Ode dneška u nich bude v updatované verzi prohlížeče Google Chrome zobrazeno varování „not secure".

Google se to snaží naznačovat vlastníkům internetových stránek už dlouho: má radši ty využívající protokol HTTPS. Nyní přichází dosud nejvýraznější varování. Od 24. července 2018 budou všechny pouze HTTP stránky označené v internetovém prohlížeči jako „not secure", tedy „nezabezpečené".

To platí pro aktuální verzi prohlížeče Chrome 68, většina uživatelů má ovšem nastavený automatický update, takže se změny projeví na obrazovkách uživatelů relativně rychle. I dosud měly HTTP stránky u sebe bezpečnostní upozornění, „i" jako symbol informací v kružnici ovšem nepůsobil zase tak výrazně. Sdělení „not secure" plní výstražnou funkci o poznání více.

Google silně doporučuje migraci webových stránek na HTTPS i v případě, když nežádáte po uživatelích platební informace, přihlašovací údaje nebo osobní informace. Ostatně již nějakou dobu je HTTPS pozitivním ranking signálem, který vám pomůže ve vyhledávači Googlu k lepším pozicím.

V minulém týdnu si přechodem na HTTPS prošel i Marketing Journal. Bylo pak nutné zalepit několik bugů a smířit se třeba s tím, že počítadla lajků sociálních médií, co se nachází pod texty, budou historicky resetována. Jinak ale vše proběhlo bez problémů. Pokud vás to čeká, doporučujeme si projít podrobný článek portálu Search Engine Land, HTTP to HTTPS: An SEO’s guide to securing a website.

Štítky dokumentu: Google SEO
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.