Online Start!: Internetová univerzita pro malé a střední podniky

20. 4. 2010 | ILE
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR spouští ve spolupráci s Googlem a dalšími partnery bezplatný vzdělávací seriál o internetu a online nástrojích pro všechny malé a střední podniky i drobné podnikatele. Internetová univerzita pod názvem Online Start! začíná ve středu 14. dubna spuštěním registrace pro české podnikatele a firmy na stránkách Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR spouští ve spolupráci s Googlem a dalšími partnery bezplatný vzdělávací seriál o internetu a online nástrojích pro všechny malé a střední podniky i drobné podnikatele.

Internetová univerzita pod názvem Online Start! začíná ve středu 14. dubna spuštěním registrace pro české podnikatele a firmy na stránkách Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP), kde se mohou registrovat do 30. dubna. Internetové minimum, které by měla každá firma pro svou správnou prezentaci na internetu znát, bude rozdělené dle jednotlivých témat a jeho zasílání odstartuje začátkem května. Forma emailových lekcí podnikatelům umožní zapojit se kdykoliv a odkudkoliv, podle jejich časových možností, a to až do konce června. Kromě českého Googlu se do projektu zapojí i společnost ACTIVE 24, český registrátor domén a poskytovatel webhostingu.

„Hlavním impulsem pro spuštění internetové univerzity byl loňský společný průzkum AMSP a Googlu o roli internetu v malých a středních firmách. Ukázal, že podnikatelé si význam internetu pro podnikání uvědomují, ale mají spoustu obav, které vyplývají zejména z toho, že jim chybí informace, a ve využívání těchto nástrojů mají obrovské rezervy,“ říká Eva Svobodová, generální ředitelka AMSP.

„Internet a bezplatné online nástroje, které jsou podnikatelům a malým firmám šité na míru, jsou pro ně stále v mnoha směrech neprobádanou oblastí. My se tomu nedivíme, jelikož vývoj jde v této oblasti velmi rychle dopředu,“ říká Taťána le Moigne, ředitelka českého Googlu, a dodává: „A protože si uvědomujeme, jak je internetová gramotnost pro firmy důležitá a kolik může ušetřit času a pěněz, spojili jsme své síly s asociací a přicházíme s internetovou univerzitou Online Start!. Českým podnikatelům chceme internet trochu více přiblížit, aby ho ve prospěch svého podnikání pak dokázali využít.“

„Podle našich zkušeností mají firmy a živnostníci v zásadě tři důvody, proč se ještě dnes neprezentují na internetu. Někteří si zatím neuvědomují, jaké výhody jim může „existence na internetu“ přinést, další prostě jen nevědí, jak na to, a ti poslední se obávají vysokých nákladů. Internetová univerzita má šanci pomoci s prvními dvěma důvody, ACTIVE 24 pomůže s tím třetím. Firmám, které se registrují, nabídneme kompletní vybavení pro jejich cestu na internet za zvýhodněných podmínek,“ doplňuje Petr Šmída, jednatel ACTIVE 24, s.r.o.

Krok po kroku se podnikatelé naučí využívat možnosti, které na internetu pro jejich prezentaci existují. Jednotlivé lekce firmám na praktických příkladech ukáží vše o základech online prostředí: jak se na internetu zviditelnit zdarma, jak si vytvořit vlastní webové stránky, jak tento web správně pomocí internetové reklamy propagovat, jak jej měřit či jak jej zdarma obohatit o internetové aplikace.

Pro přihlášení do internetové univerzity se stačí do 30. dubna registrovat na stránce www.online-start.cz nebo www.amsp.cz/online-start. Podnikatelé pak budou přibližně dvakrát týdně dostávat krátký edukační email na vybrané téma. Díky partnerům projektu, českému Google a společnosti ACTIVE 24, si firmy mohou propagaci na internetu přímo prakticky vyzkoušet za zvýhodněných podmínek. Podnikatelé, kteří ještě nevyzkoušeli reklamní systém AdWords, se mohou těšit na startovací kupon od Googlu, a ti, kteří plánují nový web nebo potřebují webhosting, mohou využít 50% slevu od ACTIVE 24.

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace Online PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: