PC od IBM slaví třicetileté výročí

12. 8. 2011 | BVo
Přesně před 30 lety, 12. srpna 1981, uvedla na trh americká společnost IBM první počítačový systém označený zkratkou PC. IBM jej představila jako nejmenší a nejlevnější počítač.

Přesně před 30 lety, 12. srpna 1981, uvedla na trh americká společnost IBM první počítačový systém označený zkratkou PC (Personal Computer). IBM jej představila jako nejmenší a nejlevnější počítač. První PC stál pod 1600 amerických dolarů.


Firma však tenkrát za ostatními v byznyse s malými počítači zaostávala. Nakonec tým vedený Donem Estridgem vykročil jinou cestou a do svého stroje začal používat levnější součástky od cizích výrobců. Nešlo tedy o nic revolučního. Jednalo se jen o jakousi skládačku. Známé jméno značky IBM pak ale udělalo své.


Rozšíření malých osobních počítačů do domácností, kanceláří a firem zaznamenal úspěch i pro společnost Intel. Ta do přístrojů dodávala své procesory a stala se jejich největším dodavatelem. Software zase obstarala společnost Microsoft. Díky úspěchu PC se zakladatel softwarové společnosti, Bill Gates, stal jedním z nejbohatších lidí na světě.

 

Zdroj: www.telegraph.co.uk, www.businessinsider.com
 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.