Periscope dá uživatelům více kontroly nad videi

10. 5. 2016 | Petr Michl
Videa na Periscope půjdou konečně uložit, zároveň čekají uživatele nové vyhledávací možnosti nebo kategorie věnovaná dronům a akčním kamerám.

Hned od prvních zmínek o Facebook Live byl tento formát zmiňován jako kat Periscope. Aplikace pro živé vysílání videa patřící Twitteru ale nechce nastavit krk jen tak lehce. Přichází se změnami, které by měly zmírnit přinejmenším její funkční nevýhody.

Nedávno bylo oznámeno odstranění největší nevýhody oproti Facebook Live, videa na Periscope už nebudou mizet automaticky do 24 hodin, bude je možné nechat publikované veřejně dlouhodobě. Naším cílem je dát vám plnou kontrolu nad vaším vysíláním. Brzy budou vysílání automaticky uložena na Periscope a Twitteru, včetně obdržených komentářů a srdcí," uvedli zástupci aplikace ve svém blogu. Možnost smazání či uložení na pouze 24 hodin bude ovšem k dispozici v nastavení.

Úplnou novinkou dostupnou pouze pro majitele iPhonů jsou tzv. drone broadcasts", možnost nahrávat vysílání natočená s pomocí dronů.  Periscope při té příležitosti vydal i toto ilustrativní video ukazující mimo jiné, jak mohou pršet srdce" a objevovat se komentáře od diváků přímo ve vysílaném videu, a povzbuzovat tak další interakce.


Úplnou novinkou jsou ale další vylepšení pro diváky. Ti budou moci brzy vyhledávat lépe videa podle kategorií. Jen po kliknutí na vyhledávací tlačítko se objeví nápověda termínů jako #Travel, #Music či #Food. Pro přidání vlastního videa do určité tematické kategorie bude prý stačit přidat relevantní hashtag přímo do jeho názvu. Periscope bude také výrazněji upozorňovat na právě vysílaná videa. Skrze tzv. First Scope bude propagovat nováčky mezi tvůrci a kategorie GoPros and Drones” pak přinese videa z akčních a létající kamer na jedno místo.

Periscope se zkrátka snaží, aby se stal mnohem více místem, kam lidé budou za video obsahem pravidelně chodit, nikoliv pouze prostředkem pro živé vysílání.

Zdroj: Periscope Medium Blog

Štítky dokumentu: Facebook Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: