Peugeot přijíždí s novým logem

25. 2. 2021 | Petr Michl
Automobilka Peugeot mění logo. Už pojedenácté od vzniku společnosti.

 

Automobilka Peugeot má hrdé logo se lvem ve znaku. A pána zvířat se nehodlá vzdát ani při jeho další iteraci. Jeho již 11. verze nepřekvapivě sází na více minimalistický vzhled a přidává více elegance.

Místo stojícího lva přichází „erb“ se stylizovanou hlavou a nápisem peugeot.


Mění se navíc i celá vizuální identita zahrnující i nové písmo. Značka hodlá proměnit své prodejny, tištěné propagační materiály i webovou prezentaci.


Prvním autem, které ponese nový znak, bude další generace modelu 308. Jeho oficiální představení připadá na 18. března tohoto roku. Testamentem toho, že nejde o žádnou unáhlenou změnu, je ovšem to, že hlavu lva v erbu měl ve znaku už koncept e-Legend uvedený v roce 2018. Navíc jde svým způsobem o návrat do minulosti, hlavu lva v erbu automobilka používala značka mezi lety 1960 a 1965, například na modelu 404

Níže si můžete prohlédnout vývoj loga automobilky v čase:

 

Tip redakce:

Vzpomínáte si na test, kdy mělo 100 lidí nakreslit loga automobilek zpaměti? Právě Peugeot dopadl ze všech značek nejhůře a na lva si dokonce vzpomněli jen 3 lidé z 10. Nejsme si úplně jistí, že to teď bude lepší.

Podívejte se také na změnu log ve jménu flat designu z posledních let. Proběhla například u automobilek Volkswagen a Toyota

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.