Philip Morris se bouří proti návrhu zákona v Austrálii

29. 6. 2011 | ZeB
Tabákový kolos Philip Morris se začal bránit proti novým pravidlům, která mu v Austrálii přikazují lepit na krabičky cigaret snímky nemocí způsobených kouření.

Tabákový kolos Philip Morris se začal bránit proti novým pravidlům, která mu v Austrálii přikazují lepit na krabičky cigaret snímky nemocí způsobených kouření.

Firma považuje tento příkaz za likvidaci své značky a požaduje po vládě odškodnění v řádu miliard dolarů. Pokud neuspěje, hrozí arbitráží.

Návrh zákona má jít do australského parlamentu v červenci. Podle něj se výrobcům cigaret zakáže tisknout na obaly cigaret jejich loga, propagační texty a barevné reklamní obrázky.

Místo toho se budou značky cigaret tisknout malým jednotným písmem a na krabičkách budou velká zdravotní varování spolu s barevnými fotografiemi následků kouření. Zákon se má postupně zavádět půl roku, a to od ledna 2012.

 

Australská vláda je přesvědčena, že nové opatření bude lidi od kouření odrazovat. Austrálie se tak hodlá stát zemí s nejtvrdším postojem vůči cigaretové reklamě. Několik výrobců cigaret již pohrozilo soudními spory; podle nich nové opatření protiprávně snižuje hodnotu jejich značky.

Philip Morris si zažádal o náhradu škod jako první. "Předpokládáme, že náhrada půjde do miliard," uvedla tisková mluvčí koncernu Philip Morris Anne Edwardsová.

 

Zkráceno z:http://ekonomika.idnes.cz/philip-morris-chce-po-australii-odskodneni-za-omezeni-reklamy-pbp-/eko-zahranicni.aspx?c=A110627_092221_eko-zahranicni_spi
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: