Pickey se mění na Forendors a má novou mobilní aplikaci umožňující offline přístup k obsahu

22. 9. 2023 | redakce, TZ
Pickey má nové jméno i mobilní aplikaci. Mimo offline přístupu k obsahu nabídne i soukromé zprávy mezi tvůrci a jejich podporovateli přímo v aplikaci.


Nové logo Forendors

Pickey, platforma na monetizaci obsahu nejen pro začínající tvůrce, mění své jméno. Nově se bude jmenovat Forendors. Tato změna se na všech místech naplno projeví v noci ze soboty na neděli 24. 9. 2023. Všechen původní obsah bude na nové domény (forendors.cz) přesměrován automaticky. Podporovatelé a tvůrci tak nepřijdou ani o písmenko, slovo či pixel svého obsahu. Nic jiného než jméno se na platformě nemění. Novinkou však je, že už dnes je možné si stáhnout zbrusu novou mobilní aplikaci. Ta již nese nový název. Její hlavní výhodou je komfortní přehrávání audio a video obsahu přímo z aplikace včetně možnosti stáhnout si audio do offline módu a mít jej tak kdykoliv u sebe v kapse v mobilním telefonu. 
Srovnání starého a nového loga

Pickey se mění na Forendors. I když nové logo bude na původní doméně k vidění již od pátečního večera, od neděle umožní platforma obsah od Bohumila Pečinky & Petrose Michopulose, Michelle Losekoot, Markéty Lukáškové, Kate Trávníčkové, Kristýny Kohoutové, podcasterů Vojty a Kryštofa z Brain We Are, a stovek dalších odebírat na doméně Forendors.cz. „Změnu jména děláme ze dvou důvodů. První je větší přívětivost pro podcastery mezi našimi tvůrci. Vyslovovat a vysvětlovat „pickey“ v podcastu nebylo úplně jednoduché. Forendors vyslovováno přesně, jak se píše, bude mnohem snazší pro všechny naše tvůrce. Navíc přesně vystihuje to, co děláme. Jsme tu pro podporu. Druhý náš důvod byl právní. Upřímně jsem netušila, kolik jiných projektů vsadilo na podobná jména, která by se zamlouvala i nám. Vybrat nové jméno nebylo vůbec jednoduché. S jeho finálním návrhem a volbou nám pomohl Michal Pastier. Jsem zvědavá a těším se, kolik nových tvůrců budeme na Forendors.cz moci ještě letos oznámit,“ komentuje nový název Denisa Hrubešová, spoluzakladatelka platformy.


Zakladatelé platformy Denisa Hrubešová a David Slačálek. 

Navazuje na to, že kromě nejposlouchanějšího českého podcastu Kecy a politika totiž na podzim nová platforma přivítá tvůrce oceňovaného podcastu Hodina dějepichu s jejich novým projektem Stanice hrůzy, který jeho tvůrci chtějí monetizovat již od druhého dílu. Nebo například Ester Geislerovou a Honzu Vojtko s jejich podcastovou verzí Terapie sdílením.

Na českém trhu není zase tolik monetizačních platforem, obzvlášť pokud pro své publikum chcete takové věci jako je například podpora v češtině. A mě moc těší, že jsme pro taková jména jako Ester Geislerová nebo Jan Studnička a Tereza Kujová tou první a neoddiskutovatelnou volbou. Je to pro mě i celý náš tým čest i závazek. A i proto neustále hledáme, co nového či lepšího můžeme tvůrcům i jejich podporovatelům přinést. A tak jako první na českém trhu nyní přinášíme mobilní aplikaci,“ dodává Hrubešová.

 

Obsah i tvůrci na dosah ruky v mobilní aplikaci i offline

Nová mobilní aplikace Forendors je již nyní ke stažení v patřičných storech. Primárně nabídne okamžitou informaci o novém obsahu od sledovaného tvůrce. Notifikace v telefonu umí být rychlejší než e-mailové upozornění. Z aplikace budou mít podporovatelé přístup k veškerému svému uloženému obsahu. Navíc si jej mohou komfortně prohlížet i přehrát a audio obsah si mohou stáhnout i do offline módu a mít jej tak po ruce kdykoliv nehledě na aktuální kvalitu připojení k internetu.

Naše platforma není jen nástroj k monetizaci obsahu. Chceme našim tvůrcům nabídnout možnost, jak kolem svého obsahu tvořit komunitu. Proto jedna z nejbližších dalších funkcí, na které už s našim strategickým investorem, týmem Quanti, pracujeme, jsou soukromé zprávy mezi tvůrci a jejich podporovateli přímo v aplikaci. Tvůrce tak bude svým podporovatelům ještě blíže, a naopak podporovatelé budou moci sdílet svoji přímou zpětnou vazbu, nápady i poděkování rovnou s tvůrcem. Jen díky skvělé práci týmu Quanti není naše mobilní aplikace jen snem, ale můžeme ji už dnes všem nabídnout ke stažení,“ sdílí své nadšení Denisa Hrubešová.


Zakladatelé platformy Denisa Hrubešová a David Slačálek. 

Společnost Quanti se stala strategickým investorem platformy na jaře letošního roku. Aplikace Forendors pak začala vznikat v polovině března. A její vývoj a rozvoj dneškem rozhodně nekončí. „Mám radost, že náš tým aktivně přichází s nápady, jak konkrétní features dělat. Jsem hrdý na to, co se nám v tak malém počtu lidí za poslední půl rok povedlo. Hodně pomáhá i to, že Denisa je skvělý parťák a když je třeba, je s námi v kancelářích i několik dní zavřená, abychom mohli rychle věci posouvat dopředu. Kromě vývoje aplikace jsme se dohodli, že si v Quanti vezmeme na starosti i další rozvoj webu Forendors.cz. A těšíme se na další prohloubení naší spolupráce,“ popisuje Jakub Průša, vedoucí mobilního vývoje z vývojářského studia Quanti a dodává: „Aplikaci jsme postavili na technologii Kotlin multi platform, díky které jsme mohli společné části vyvíjet pouze jednou a na každé platformě řešit až platformní specifické části. To nám umožnilo ušetřit čas při vývoji, a dělat i část úprav pouze na jednom místě. Aplikace dále kombinuje WebView a nativní prvky. Například platba nového předplatného či koupě jednorázového příspěvku neprobíhá v aplikaci, ale na webu. Udělat celý proces tak, aby uživatel přechod mezi těmito prostředími téměř nepoznal, byla pro nás hezká výzva. Baví nás dělat na aplikaci, jakých v ČR moc není. Spotify a podcastové aplikace znají všichni. Doručit stejné flow v malém množství lidí a s umírněným rozpočtem, je práce plná kompromisů, ale se zaměřením na spokojenost uživatelů. Těším se na zpětnou vazbu přímo od nich.“

Aplikace je ke stažení již dnes v App Storu a Google Play. Nové jméno Forendors se na platformě a jejich komunikačních nástrojích začne objevovat od pátku 21. 9. 2023 a kompletní přechod bude dokončen během neděle 24. 9. 2023.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: