Počet uživatelů 65+ se na sociálních sítích za rok zdvojnásobil

30. 8. 2010 | ITO
Starší uživatelé přicházejí na chuť Facebooku, Twitteru a ostatním sociálním sítím více než kdy jindy. Alespoň to ukazují výsledky studie Pew Internet, která konstatovala, že mezi dubnem 2009 a květnem 2010 došlo k výraznému nárůstu uživatelů ze seniorských řad.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Starší uživatelé přicházejí na chuť Facebooku, Twitteru a ostatním sociálním sítím více než kdy jindy. Alespoň to ukazují výsledky studie Pew Internet, která konstatovala, že mezi dubnem 2009 a květnem 2010 došlo k výraznému nárůstu uživatelů ze seniorských řad. Konkrétně - skupina uživatelů 55-64 narostla o 88 %, skupina uživatelů starších 65 let se dokonce zdvojnásobila. Jen pro srovnání - mladých se za stejné období objevilo o "pouhých" 13 % více.
Přestože konkrétní čísla ukazují, že množství seniorů, užívajících sociální sítě, není vyloženě "převratné", procentuélní nárůst dobře ilustruje trend, se kterým se budeme pravděpodobně v budoucnu stále více setkávat.
A není nutné dodávat, že senioři na sociálních sítích se stanou novým vítaným segmentem, kteří budou moci efektivně využívat marketéři všech oborů.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: