Případová studie: Jak Red Bull posunul hranice možného. Jeho pilot si doletěl tunely rovnou pro 5 rekordů

4. 5. 2022 | Eva Dragulová
Světoznámý brand, který vám dává křídla, se často pouští do akcí, při nichž jejich aktéři překonávají nejen sami sebe, ale i rekordy a vůbec lidské možnosti. Tentokrát v Istanbulu italský pilot Dario Cosa proletěl letadlem za méně než minutu více než dvěma 2kilometrovými tunely. A bylo to na hraně!

 

Posouvat hranice možností. Pokoušet gravitaci. Vydávat se všanc extrémním sportovním výkonům. To vše si můžeme představit pod DNA značky Red Bull. Ať už jsou to formule 1 na Karlově mostě, nebo letecký stunt v Istanbulském tunelu. Red Bull jde vždy po maximálních zážitcích a extrémních výkonech sportovců. Jenže průlet tunelem? Tohle ještě nikdy nikdo úspěšně neudělal. Red Bull pozvedl hozenou rukavici a rovnou si doletěl pro několik rekordů. 

Nenechte se mýlit. Nebyla to celé akce, která by se nahonem naplánovala a rovnou provedla. Celému stuntu přecházelo 14 měsíců, v nichž si špičkový sportovec a pilot Dario Cosa testoval limity sebe a svého týmu. Od rychlosti reflexů až po maximální soustředěnost. Bez těchto vlastností by totiž nikdy tak dobře celou akci neměl šanci úspěšně zvládnout.

2 kilometry za 44 vteřin

Přesnost, rychlost a síla vůle – to jsou tři zásadní vlastnosti, které Dario Cosa při plánování celého akrobatického kousku využil na maximum. A stal se tak vůbec prvním člověkem, který sportovním letadlem proletěl takto dlouhými tunely. Spolu s týmem expertů z Red Bullu dopředu vymodelovali 3D model tunelů, aby mohli soustavně studovat různé vlivy a situace, které by pak při průletu mohly reálně nastat, a také aby řádně nastudovali terén.

Pokusili se vytrénovat reakční rychlost Daria na různé situace na 0,25 vteřin. K maximální soustředěnosti a sledování času mu měly dopomoci hodinky značky Hamilton (které se hned po uvedení na trh rozprodaly), z nichž mohl jednoduše oddělat ciferník a umístit jej na palubní desku. Měl tak dokonalý přehled o své rychlosti a nic jej nerozptylovalo.

Nakonec to Dario Cosa dokázal. Stačila mu jen necelá minuta na to, aby zvládl proletět více než dvěma 2kilometrovými tunely. A to vše v rychlosti 245 km/h. Připadá vám to neuvěřitelné? Na akcích Red Bullu je uvěřitelné vše. Okolo letounu bylo v průběhu akce místo jen 4 metry. Pilot tak letěl doslova na hraně možností a celou dobu se musel držet těsně nad asfaltem. Pokud by se v průběhu akce změnil vítr? Nechceme domýšlet následky… A vy se na to můžete sami podívat v případové studii níže.

 

Vše dobře dopadlo a my se můžeme s úlevným oddechnutím těšit na to, co dalšího tým Red Bullu vymyslí.

Zdroje: Ads od the World

Tip redakce:

Formule na Karlově mostě

Ve druhé polovině dubna loňského roku se na významných lokalitách České a Slovenské republiky proháněla formule 1. Natáčení reklamního spotu společnosti Redbull vyvolalo v sociálních médiích řadu debat... Podívejte se na tento PR stunt i mediální analýzu jejího dopadu. 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: