Příspěvky na Instagramu půjdou jednoduše přeměnit v reklamy

21. 5. 2018 | Petr Michl
Posty na Instagramu půjde přeměnit v reklamy profesionálnějším způsobem. Konečně to bude možné i ze správce reklam a Power Editoru.Po tomto inzerenti už dlouho volali. Příspěvky na Instagramu půjde přeměnit na reklamy skrze Správce reklam nebo Power Editor.

Dosud jste tak mohli udělat jen kliknutím tlačítka „Promote" přímo u organického příspěvku, což bylo ekvivalentem boostování příspěvků přímo z Facebook Stránky několik let dozadu. Ano, šlo o udržování zvyků z marketingového pravěku. Nyní ale přichází dlouho očekávaná budoucnost.

Tato funce má být  dostupná globálně v „rámci několika týdnů", a to pro reklamy s cíly zvýšení povědomí o značce (Brand Awareness"), engagementu příspěvku (Post Engagement"), dosahu („Reach") a počtu zhlédnutí videa (Video Views objectives"),

V tuto chvíli ale bude možné popsaným způsobem udělat reklamu jen z příspěvku s jednou fotografií nebo videem, pro Carousel, Stories, příspěvky označené jako „Branded Content" a tzv. „Instagram Shopping posts" to zatím neplatí.

Jakmile se reklama spustí, placený engagement se připočte u příspěvku k tomu organickému. Ve Správci reklam bude vidět pouze placený engagement.  Insights v Instragramu ukáží organický i placený dosah. Pokud pro vás funkce není dostupná, měli byste se dočkat do půlky června.

Zdroj: WERSM

Štítky dokumentu: Instagram Reklama online
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: