Proč se ruské modelky (které mě nesledují) dívají na moje Instagram Stories?

28. 8. 2019 | Milada Zemanová
Stalo se vám v posledních měsících, že vaše Stories sledovali lidé, kteří nebyli vašimi followery a mnohdy to vypadalo, že se jedná o ruské účty? Pak vězte, že nejste sami.

Na Instagramu se objevuje nová podvodná metoda pro sbírání followerů. Spočívá v aktivním a hromadném falešném sledování Stories od lidí, kteří nejsou followery daného účtu.

Instagram si je této situace vědom a dle vyjádření pro TechCrunch se ji snaží napravit. Instagram dále doplnil, že se nejedná o dezinformační kampaň ze strany Ruska, ale spíše o novou podvodnou taktiku. Ta spočívá v tom, že majitelé účtů platí třetím stranám, aby posílily jejich profil. K tomu dochází pomocí falešných lajků, followerů a komentářů. A v zmíněném případě se jedná o nedůvěryhodné sledování IG Stories lidmi, kteří o ně nemají reálný zájem. Doufají, že sledováním Stories s nimi nijak nespojených uživatelů získají sami nové followery. Prostě lajky od účtů z Indie ani generické komentáře jako „nice pic” či „great” už nefungují tak dobře, instagramová komunita už ví, že to jsou pravděpodobně boti nebo nešťastníci z „klikací farmy”. Ruská modelka chce ale sledovat vaše Stories? „Tak to je tedy něco nového. Pro jistotu ji začnu sledovat, ostatně nevypadá věru zle,” říkají si ti, co na tuto taktiku skočí.

Zdroj: We are Hydrogen

Je pravděpodobné, že lidé za těmito účty využívají řadu mobilních telefonů, na kterých mají zapnuto sledování Stories, ale reálně je samozřejmě nesledují. Toto logicky není potěšující zpráva pro inzerenty, co vkládají svou reklamu právě do Stories.

Britská marketingová agentura Hydrogen na falešné sledování Stories upozorňovala již v červnu a hodnotila jej důsledek toho, že Facebookem vlastněné platformy zakazují boty a placené followery.

Agentura Hydrogen dále doplnila:

„Náš výzkum zjistil, že několik malých agentur pro sociální sítě používá techniku, díky které vypadají, že interagují s veřejností.

A dále zmínila,že se nejedná o dobrý způsob budování komunity, a že lze očekávat, že se proti tomuto Instagram brzy postaví.

Instagram se skutečně nechal slyšet, že připravuje kroky pro omezení těchto falešných aktivit a že je představí v následujících měsících. Bohužel nespecifikoval, v čem jeho metody budou spočívat.

TechCrunch se Instagramu současně zeptal, proč se tak velké množství falešných účtů jeví coby ruských. Na tento dotaz však Instagram nebyl schopný odpovědět.

Bohužel pro uživatele aktuálně tedy neexistuje cesta, jak se zbavit nerelevantního sledování Stories. Jedinou možností je přepnutí účtu do soukromého módu, ale tím se samozřejmě omezí dosah, který můžete na Instagramu získat.

O krocích, které Instagram v této souvislosti uveřejní, vás budeme dále informovat.

Zdroje: TechCrunch, We are Hydrogen


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: