Projekt pražská internetové encyklopedie se pravděpodobně definitivně pozastavil

26. 3. 2010 | IKE
Zastupitelé hlavního města Prahy pravdpodobně definitivně smetli ze stolu projekt náměstka primátora Milana Richtera. Ten počítal s tvorbou velkolepé multimediální encyklopedické prezentace města v celkové hodnotě 160 milionů korun. Projekt od počátku pronásledovala kritika jak některých magistrátních činitelů, tak široké veřejnosti.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Zastupitelé hlavního města Prahy pravdpodobně definitivně smetli ze stolu projekt náměstka primátora Milana Richtera. Ten počítal s tvorbou velkolepé multimediální encyklopedické prezentace města v celkové hodnotě 160 milionů korun.
Projekt od počátku pronásledovala kritika jak některých magistrátních činitelů, tak široké veřejnosti. Netransparentní bylo i výběrové řízení, které vybralo společnost, jež měla encyklopedii zrealizovat.
"Zadávací dokumentaci jsme si pečlivě prošli a kritéria, která magistrát nastavil, vypadají, že jdou na ruku předem vybrané společnosti. Město žádá, aby firma složila kauci dva miliony korun, roční obrat činil 250 milionů, měla konkrétně daný počet zakázek v loňském roce a zaměstnávala i vlastního fotografa nebo publikujícího historika,“ vyjádřil se pro média majitel jedné z webdesignových firem, které si na zadání výběrového řízení stěžovaly.
Nyní se však zdá, že projekt bude buď dlouhodobě zmrazen nebo zcela ukončen. V pondělí jej nedoporučil finanční výbor zastupitelstva, včera se pro změnu nedostal na jednání, kam byl původně zařazen. Richter oznámil, že rozhodnutí toleruje a přenechá rozhodnutí o projektu na příštím vedení města.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: