První stránka Marka Zuckerberga vyvolává úsměv i naději začátečníkům

5. 4. 2013 | Petr Michl
„Každý nějak začínal,“ toto shovívavé úsloví se hodí na první „sociální síť“ z dílny Marka Zuckerberga. Objevil ji portál Hacker News.

„Každý nějak začínal," toto shovívavé úsloví se hodí na první „sociální síť" z dílny Marka Zuckerberga, kterou objevil portál Hacker News. Jedná se o jednoduchou webovou stránku s odkazy na něco, co dnes asi nejdůležitější muž internetu považoval za podstatné před 9 lety. Mezi to patřily hry Pong Game nebo Vader Fader, ale i citace textů Eminema. Prvkem, který je z dnešního hlediska trochu k smíchu, je žlutě fialové mrkající flashové oko – navíc s podtitulem stránky: „The only site where a yellow eye blinks at you."

Zajímavý je odkaz The Web, kde lze vypozorovat první snahy o sociální síť. V textu překopírovaném níže se Mark Zuckerberg prezentuje jako někdo, kdo bude na webu navzájem spojovat známé i neznámé lidi. K tomu samozřejmě tehdy sloužil email ve smyslu: „Napište Markovi a on vás už spojí."

„As of now, the web is pretty small. Hopefully, it will grow into a larger web. This is one of the few applets that require your participation to work well. If your name is already on The Web because someone else has chosen to be linked to you, then you may choose two additional people to be linked with. Otherwise, if you see someone who you know and would like to be linked with but your name is not already on The Web, then you can contact me and I will link that person to you and put you on The Web. If you do not know anyone on The Web, contact me anyway and I will put you on it. In order for this applet to work, you must E-Mail me your name and the names of the two people that you would like to be linked with. Thank you!"


Snaha o zpětnou vazbu pomocí emailu je zřejmá i třeba u věcí, jako je skládanka slov Magnetic Poetry. Tímto se nechceme stránce nijak posmívat, je na ní ostatně uvedeno, že byla vytvořena na konci prvního ročníku střední školy. Spíše lze brát toto odhalení jako povzbuzení nám všem, kteří jsme si ještě na internetu miliardy dolarů nevydělali. Jak je vidět, není třeba nic vzdávat, i když jsou začátky poměrně krušné.

Zdroje: www.angelfire.com/ny/mez51, www.hackernews.com, marketingland.com

Štítky dokumentu: Facebook Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: