QR kódy jako cesta k hudebnímu zážitku na výstavě fotografií

27. 2. 2012 | BeD
Nový způsob využití QR kódů se objevil v Portugalsku a má kladné ohlasy.

QR kódy jsou specifickou technologií pro chytré telefony. Možnosti jejich vylepšení i nové způsoby využití pořád narůstají. Jedním z posledních inovátorských využití QR kódů je audiovizuální výstava v Portugalsku. Místní umělec Nuno Serrão k vizuálnímu umění připojil i audiální zážitek. A to prostřednictvím iPhone aplikace a QR kódů. “Hudba může přinášet zcela jiné interpretace obrazu, než jaké by vás napadaly bez ní,” uvedl autor pro server Mashable. Výstava je momentálně k vidění na ostrově Madeira a jmenuje se Projekt Paperclip.

Základem pro zprostředkování celého zážitku je aplikace Project Paperclip. Ta byla vyvinuta speciálně pro tento projekt a umožňuje přes naskenování QR kódu připojení k hudebnímu kanálu. Pochopitelně je ke stažení zdarma. Můžete se tak sami podívat a poslechnout si, jak to funguje u několika online zveřejněných fotografií.

QR kódy slouží k přístupu k hudbě, která je speciálně vytvořena ke každé fotografii. Ale ani to není všechno. Podle toho, kde a kdy aplikaci spustíte nebo podle vašeho hlasu či hluku v místnosti, se bude měnit i hudba, která vám půjde do uší. Každý návštěvník galerie tedy bude mít unikátní mix k prohlížení výstavy.
“Ohlasy mi přicházejí výborné, hlavně na Twitteru,” říká Serrão a dodává, že by rád projekt “rozšířené reality” zpřístupnil i mezinárodnímu publiku.

Zdroj: www.mashable.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: