Rakouská média spletla identitu zavražděné Slovenky a čelí žalobě

2. 9. 2010 | ČTK
Řada rakouských médií má trapný problém. Ukázalo se totiž, že se spletla v identitě 22leté slovenské prostitutky, zavražděné minulý týden ve Vídni. Údaje o dívce, identifikované policií jen jako Lucia R. z vídeňské čtvrti Rudolfsheim-Fünfhaus, si média našla včetně fotografie na síti Facebook a otiskla je.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Řada rakouských médií má trapný problém. Ukázalo se totiž, že se spletla v identitě 22leté slovenské prostitutky, zavražděné minulý týden ve Vídni. Údaje o dívce, identifikované policií jen jako Lucia R. z vídeňské čtvrti Rudolfsheim-Fünfhaus, si média našla včetně fotografie na síti Facebook a otiskla je. Nyní se zjistilo, že jde o jinou, stejnojmennou mladou ženu. Slovenka z Facebooku se totiž vrátila z dovolené a s úžasem se dozvěděla, že je prostitutka a navíc mrtvá. Poškozená chce dotyčná média žalovat, napsala dnes agentura APA.
"Všechna média, která fotografii otiskla, již byla vyrozuměna," řekla agentuře Birgit Kramlová z advokátní kanceláře Wolffa Theise, která poškozenou zastupuje.
Právní situace je podle Kramlové zcela jednoznačná. Zákony a právní předpisy v takovém případě mluví o povinnosti nepravdivou poškozující informaci "odstranit, zveřejnit opravu a odškodnit", uvedla. "Poškozená bude požadovat průchod práva ve všech těchto bodech," zdůraznila.
V případu mladé prostitutky, která byla v pátek nalezena ve svém bytě mrtvá, již byl v noci na pondělí zadržen 41letý Srb. Podle policie jde o známého jednoho ze zákazníků oběti, zatím ale není jisté, zda je pachatelem. Oběť měla na těle řadu bodných a řezných ran, smrtelnou se jí stalo bodnutí do srdce. Po činu byl v bytě na několika místech založen oheň, ten se ale nerozhořel a pouze doutnal. Oběť nalezli dva známí, kteří ji přišli navštívit, ty však policie z podezření vyloučila.
Zavražděná žena byla u vídeňských úřadů řádně hlášena jako prostitutka a směla tuto činnost vykonávat v daném obvodě.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: