Reakce na smrt Usámy bin Ládina zaplavily sociální sítě!

3. 5. 2011 | bN
Smrt Usámy bin Ládina se stala nejvíce „tweetovanou“ událostí v historii této sociální sítě. Stránka na Facebooku má již 454 915 fanoušků.

Již v prvních dvou hodinách od zveřejnění zprávy o smrti Usámy bin Ládina zaznamenala Facebooková stránka “Osama Bin Laden is DEAD” více než 150 000 „likes“. V čase zveřejnění tohoto článku má stránka již 454 915 fanoušků a jejich počet stále narůstá. Lidé z celého světa přispívají svými názory v řádech sekund. Dle průzkumu veřejného mínění serveru www.mashable.com se více než 50% čtenářů dozvědělo o zprávě o zabití vůdce teroristické sítě Al-Káida právě ze sociálních sítí.


Smrt Usámy bin Ládina je zároveň nejvíce „tweetovanou“ událostí v historii této sociální sítě. Záplava informací, diskuzí a spekulací se objevila na Twitteru ještě před potvrzením prezidenta Baracka Obamy. Na Twitteru Bílého domu bylo v neděli ve 23.35 evropského času zveřejněno prohlášení Baracka Obamy, v němž oznamuje smrt Usámy bin Ládina. Twitter vydal aktualizované statistiky o využití jeho platformy v noci z 1. na 2. května. Server oznámil, že zaznamenal nejvíce „tweets“ v historii. Mezi 22:45 a 02:20 ET bylo průměrem 3 000 „tweets“ za sekundu, tedy neskutečných 27 900 000 „tweets“ za pouhé dvě hodiny a 35 minut. Pro srovnání: při jednom z posledních okamžiků letošní Super Bowl zaznamenal server 4 064 „tweets“ za sekundu.

 Zdroj: www.mashable.com

 
Názory některých přispěvatelů jsou velmi radikální, otázkou je, jakým způsobem na současný stav zareagují správci sociálních sítí. Situaci na sociálních sítích budeme i nadále sledovat.
 

Štítky dokumentu: Facebook Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: