Reklama Louis Vuitton umožnila duel Messiho a Ronalda. Nikoliv ve fotbale, v šachu

25. 11. 2022 | Petr Michl
Tato fotografie doslova zbořila Instagram. Na snímku slavné fotografky hvězd Annie Leibovitz není nic ponecháno náhodě, dokonce v sobě skrývá zajímavý Easter egg.

Prožíváme první dny mistrovství světa ve fotbale a značky přicházejí s kampaněmi, které křičí, že jsou u toho taky. V záplavě piva, fast-foodu, limonád a korejských automobilů, se tu a tam najde i značka, kterou uznávají a používají i největší hvězdy fotbalových trávníků. Patří mezi ně rozhodně Louis Vuitton, do jehož tašek se balí na cesty. Platí to i pro skutečné fotbalové ikony poslední dekády: Cristiana Ronalda a Lionela Messiho.

Právě ty Louis Vuitton svedl na souboj, ovšem v úplně jiném sportu, který k fotbalistům tak úplně nepasuje. Messi a Ronaldo se sešli na partičku šachu s hracím polem vytvořeným z kufru zmíněné luxusní značky. Elitní úroveň této události posvětila věhlasná portrétní fotografka Annie Leibovitz, která daný okamžik zachytila. Respektive velmi pravděpodobně nafotila každého samostatně a poté vše dotvořila v grafickém programu. Dle videa ze zákulisí se totiž zdá, že se dlouholetí rivalové nepotkali. 

To, že superhvězdy vám dokážou zaručit superdosah, potvrdily příspěvky s fotografií, které sdílel na Instagramu Messi (378 milionů followerů) a Ronaldo (500 milionů followerů). První jmenovaný to dotáhl v době psaní tohoto článku na 30 milionů lajků, druhý na bezmála 40.

Připomínáme přitom, že dosud nejlajkovanější fotkou Instagramu je obyčejné vejce s 56 miliony lajků. Rekord vznikl před 3 lety jako recesistická akce ve snaze překonat tehdy rekordní „18milionový“ příspěvek s fotografií intimního mateřského momentu modelky Kylie Jenner.   

Výjimečnost šachového duelu fotbalových velmistrů spočívá hned v několika faktech. Je to poprvé, co se dvojice objevila v reklamě společně. Neoslavuje přitom jejich fyzické výkony, ale zobrazuje ty mentální. Rozestavení figurek na improvizované šachovnici není vůbec náhodné. Jde o rekonstrukci klíčového momentu zápasu mezi velmistry Magnusem Carlsenem a Hikaru Nakamurou z roku 2017.

Díky popularitě seriálu Dámský gambit se šachovým nerdem stal v posledních letech ledaskdo. Takto specifický Easter egg ale musel odhalit šachový velmistr Peter Heine Nielsen. Přímo Magnus Carlsen pak jeho příspěvek na Twitteru okomentoval: „Druhá největší rivalita naší doby napodobuje tu největší… Originál je z mé partie s Nakamurou na Norway Chess 2017, pro mě velmi bouřlivé události. Skončil jsem s mínus jedničkou a v několika momentech turnaje mi hrozil pád na druhé, třetí nebo dokonce čtvrté místo na světě. Bylo to těžké!"


Dodejme, že podobně těžké momenty zažívají aktuálně i zmíněné fotbalové idoly. Teprve podruhé od roku 2008 se ani jeden z nich nestal držitelem Zlatého míče pro nejlepšího evropského fotbalistu. Argentina vedená Messim prohrála ostudně svůj první zápas na mistrovství světa v Kataru se Saudskou Arábií a Ronaldo, který na něm bojuje za Portugalsko, se tento týden pro změnu dozvěděl, že s ním „po dohodě“ ukončuje kontrakt Manchester United a on je nyní bez stálého fotbalového angažmá. Pokud si bude muset zabalit, rozhodně mu s tím mohou pomoci zavazadla LV. V následujícím videu oba hráči potvrzují, že jsou jejich častou volbou již nyní. Možná tou nejdůležitější symbolikou ale je, že ve speciálním kufru Louis Vuitton putuje i trofej pro vítěze mistrovství světa. 

 

Kam dál?

Je Katar skutečně místem pokroku a tolerance? David Beckham vám to za 4 miliardy rád potvrdí

 

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: