Reklama týdne: Apple přináší temnou vizi aplikační apokalypsy

9. 6. 2017 | Petr Michl
Jaký by byl svět bez aplikací? Podívejte se na zábavnou (a zároveň temnou) vizi Applu. Od katastrofy nás dělí jen jeden nepozorný stážista v serverovně.

Na začátku vývojářské konference WWDC (World Wide Developers Conference) měl za starých časů obvykle úvodní řeč Steve Jobs. Jeho keynote prezentacím se dokonce začalo říkat „stevenote“. Letošní ročník, který se odehrává od 5. do 9. června, uvedl současný CEO, Tim Cook, jen několika větami. Vývojáře si získal poté spuštěný krátký film, Appocalypse.

Pohromu na celou civilizaci v něm spustí stážista v Applu, kterého posadí do serverovny. Když si chce dobít iPod, nechtěně vyřadí servery z provozu. S tím začnou padat aplikace u všech uživatelů iOS. Výjevy, které následují, nejsou k nám, digitálním domorodcům, nijak lichotivé. Lidé bez navigace panikaří při pohledu na vytištěnou mapu a vše končí havárií.

Namakaní samci se vystavují v offline verzi Tinderu na ulici, kde mladá dívka rozdává tištěná selfies všem, co tato kratochvíle chybí. Když přestanou fungovat hry na tabletu, dají se děti do pláče. „Tady není žádný Airbnb,“ křičí muž s vystrašenou manželkou po boku, když se mu dobývají domů turisti dožadující se okamžitého ubytování.

 

„Světoví lídři vyhlašují stav pohotovosti, dokud nebude situace s aplikacemi vyřešena,“ hlásí ve spotu televizní moderátorka. Apple spotem ukazuje, jak by se stal svět bez aplikací smutným místem. I proto zní závěrečné poselství takto: pokračujte ve vyvíjení aplikací, svět na vás spoléhá. Pro vývojářskou konferenci nám to přijde jako silný konec. 

Štítky dokumentu: Apple Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.