Reklama týdne: Nový Seat Leon Cupra – „A Race Car Set Free“

14. 3. 2017 | Kristýna Vozková
Mysleli jste si, že jsou auta jen bezduchou hromadou plechu a dalších součástek? Nová reklama automobilky Seat vás přesvědčí o opaku.

Zdroj: adweek.com

Klient:
SEAT

Agentura: Droga5

Země: USA

Mysleli jste si, že jsou auta jen bezduchou hromadou plechu a dalších součástek? Nová reklama automobilky Seat vás přesvědčí o opaku. Představí vám to nejosamělejší závodní auto na celém širém světě. A vsaďte se, že i vám ho bude líto!

Agentura Droga5 ve svém 90sekundovém reklamním spotu na Seat Leon Cupra sesadila závodní auta z pomyslného piedestalu. Namísto klasické glorifikace šampiónů a hvězd mezi všemi automobily ukázala divákovi stinnou stránku jejich života: nikdy nekončící jízdy po závodním okruhu, osamělé noci v garáži a sny o tom, jaké to asi je „venku“ za plotem, kde si osobní automobily užívají veškeré zábavy, zatímco chudák závoďák žije v nekonečné smyčce samoty a práce.  

Režisér Noam Murro, který po dlouhé roky vytvářel reklamy pro automobilový průmysl (např. Volkswagen), je známý častým zapojováním lidských emocí a lidského cítění do svých reklam. Zde se mu ovšem podařilo něco nevídaného: zlidštil samotný stroj.

„Na film, který zcela postrádá lidský faktor, je reklama plná lidskosti,“ řekl Rick Dodds, výkonný kreativní ředitel Droga5. „Emocionální spojení, které si s touto kovovou automobilovou šelmou vytvoříte, je důkazem nekonečných schopností tvůrců reklamy, kteří skrze příběh, kompozici a hudbu dávají oceňovanému závodnímu automobilu Seat pocity touhy a sny po svobodě. Ale přesto nikdy nepřekročí hranici a nepřemění ho na Herbie.“

Ačkoliv se po většinu času dojímáme nad smutným osudem sportovního vozu Seat Leon Cupracer Evo 17, reklama ve skutečnosti propaguje jeho „svobodného“ silničního brášku Seat Leon Cupra 300HP, který byl před 6 dny představen na mezinárodním autosalonu v Ženevě. Myšlenka, že je Seat Leon Cupra osvobozeným závodním autem, nemá ale daleko od pravdy. Tento vůz je totiž tvořen ze 60% stejnou technologií i stejnými díly, jako jeho závodní kolega.

Zdroj: Adweek

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.